- Klienci planujący swój pogrzeb, mają życzenia schowania do trumny różnych gadżetów – piersiówka, smartfon. Gadżety technologiczne cieszą się coraz większa popularnością z uwagi na czasy, w których żyjemy - mówi Marek Zmysłowski, prezes firmy pogrzebowej.
- Nigdy specjalnie nie ćwiczył, ani grania, ani śpiewania, a cokolwiek zrobił miało świetny efekt - mówi Jarosław Śmietana o Andrzeju Zausze.
Kiedy zginął, zastrzelony na parkingu przez zazdrosnego o żonę Francuza, miał zaledwie 42 lata i był u szczytu kariery. Minęło 20 lat od tego tragicznego dnia.
- Od pięciu lat prowadzę hospicjum i do dziś spotykam pacjentów, którzy po całym procesie leczenia onkologicznego trafiają tutaj, nie wiedząc, na co są chorzy – mówi ks. Jan Kaczkowski. – Lekarze często nie umieją porozumieć się z ciężko chorym pacjentem – dodaje dr med. Zbigniew Żylicz, lekarz medycyny paliatywnej.
Dwa miesiące temu UWAGA! pokazała jak mimo wielu przeciwności Radosław Kuncer próbuje własnymi rękoma zbudować rodzinny dom i jak stara się zastąpić pięciorgu swoich dzieci nieobecną matkę. Dzięki naszym widzom życie tej rodziny mogło zmienić się na lepsze.
Półtora roku temu ujawniliśmy, że jeden z najbardziej znanych polskich seksulologów i hipnoterapeutów - Lechosław G., w prywatnym gabinecie w Poznaniu, pod pozorem terapii dotyka swoje pacjentki w miejscach intymnych. Reportaż UWAGI!, w którym wykorzystaliśmy nagrania z ukrytych kamer oraz zeznania pacjentek pozwoliły prokuraturze na wszczęcie śledztwa przeciwko prezesowi Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego. Kluczowa dla losów profesora G. miała być opinia biegłego seksuologa, francuskiego specjalisty Patricka Blachere’a. Jakie są zawarte w niej ustalenia?
Przez kilka miesięcy rozmawialiśmy o wychowaniu dzieci i zachęcaliśmy do odpowiedzi na pytania co robić, by być mądrym rodzicem. W dniu finału akcji Mądrzy Rodzice, mobilne studio Mądrych Rodziców zatrzymało się przy ulicy Marszałkowskiej, w samym centrum stolicy. Rodzice stanęli przed zadaniem rozwiązania testu kompetencji rodzicielskich.
Często zdarza ci się wyrzucać jedzenie do śmieci? Kupujesz produkty spożywcze, które później leżą zbyt długo w domu i ulegają przeterminowaniu?
Policjanci i prokuratorzy z Wołomina rozwiązali sprawę zabójstwa do jakiego doszło pod koniec września w parku "Dębinki" w Zielonce, gdzie po ugodzeniu ostrym przedmiotem zmarł 38-letni mężczyzna. Kryminalni zatrzymali łącznie 8 osób w wieku od 17 do 37 lat. 23-letniemu Łukaszowi Ch., 18-letniemu Damianowi K., 18-letniemu Arturowi F. i 32-letniemu Arturowi M. Prokuratorzy przedstawili zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, dodatkowo dwóm pierwszym zabójstwa.
Dwa miesiące temu zmarła pani Krystyna, opiekunka 30 kotów i trzech psów. Opieką nad zwierzętami i szukaniem dla nich domów zajęli się jej przyjaciele oraz grupa wolontariuszy.
Rozwiąż test kompetencji rodzicielski! Sprawdź czy i jakie błędy popełniasz!
Akcja medialna "Mądrzy Rodzice" była prowadzona od kilku miesięcy przez TVN UWAGA! i Fundację Kidprotect.pl, na podstawie projektu realizowanego od 2009 roku przez Rzecznika Praw Dziecka i Fundację Kidprotect.pl. Każdy, kto się do niej przyłączył, mógł rozwinąć swoje umiejętności wychowawcze, stać się szczęśliwszym rodzicem szczęśliwszego dziecka.
19-letni niepełnosprawny Paweł spał w walącej się ruderze, nie miał co jeść. Wyrzucił go z domu ojczym. Z pomocą pospieszyli mu sąsiedzi. Teraz jest szansa na to, że młody mężczyzna znajdzie godne warunki do życia.
Jest gwiazdą Internetu i ambasadorem psich adopcji. Pies Rocky, który ma swojego bloga i tysiące fanów na Facebooku, zaginął w sobotę. Pomagał bezdomnym psom, dziś sam potrzebuje pomocy. Widziałeś go?
Choroba Alzheimera to okrutne schorzenie, które powoli zabiera pamięć i podstawowe umiejętności jak: mowa, jedzenie i załatwianie potrzeb fizjologicznych. Jedno z najnowocześniejszych miejsc pobytu dla osób z chorobą Alzheimera działa w Warszawie już od roku. Jednak nowoczesny i doskonale wyposażony budynek nie jest w pełni wykorzystywany. Procedury i urzędnicza opieszałość sprawiły, że chorzy i ich rodziny wciąż nie mogą korzystać z budynku przeznaczonego właśnie dla nich.
Uwaga przygotowuje profesjonalne materiały ekologiczne - tak uważa Adam Wajrak, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, współpracujący z Animal Planet, TVP i RMF FM, laureat Nagrody im. A. Woyciechowskiego za artykuły z „Gazety Wyborczej” o obronie Doliny Rospudy.
- Ten wyjazd dodał mi odwagi - mówi Kasia Pietrzyk, pozbawiona ręki uczestniczka obozu dla niepełnosprawnych w Beskidzie Niskim.
- Tutaj nie ma czegoś takiego – mówi Mateusz, jeden z uczestników obozu survivalowego w Beskidzie Niskim. Wyprawę zorganizował Jasiek Mela, niepełnosprawny polarnik, który zdobył Biegun Północny i Południowy.
- Każdy chce być samodzielny - mówi Karolina Grzybowska, niesłysząca uczestniczka obozu dla niepełnosprawnych w Beskidzie Niskim.
Na obozie dla niepełnosprawnych w Beskidzie Niskim nie zabrakło momentów trudnych.
- Jestem tu po to, by siebie sprawdzić - mówi Bartosz Michalak, uczestnik obozu dla niepełnosprawnych w Beskidzie Niskim.
Zwykły Bohater to nowa akcja telewizji TVN, Onetu i Banku BPH. W każdy piątek będą prezentowane historie osób, które zachowały się fair, wykazały się odwagą lub spontaniczną chęcią niesienia pomocy innym.
Już w najbliższą środę finał akcji UWAGI! i Fundacji Kidprotect.pl Mądrzy Rodzice. A dziś znów zajrzymy do mobilnego studia Mądrych Rodziców. Od początku akcji pokonało ono już tysiące kilometrów i odwiedziło 15 miejsc w całej Polsce. Od małych miasteczek po wielkie aglomeracje miejskie. Ostatnim przystankiem był Goleniów w Zachodniopomorskiem.
Martwego szczeniaka, z łapami skrępowanymi kablem elektrycznym, wyłowili kaliscy strażacy z rzeki Prosny. Policja szuka sprawcy, a Stowarzyszenie Help Animals wyznaczyło nagrodę za jego wskazanie. Znaleziony pies to kundel podobny do amstafa. Czarny z białą łatą na brzuchu. Widziałeś go może?
Przed Sądem Rejonowym w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) rozpoczął się proces byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego oskarżonego w tzw. seksaferze. Sąd przychylił się do wniosków pokrzywdzonych i wyłączył jawność procesu.
- Nie jesteśmy od kochania, ale od najczarniejszej miejskiej roboty – wyjaśnia strażnik miejski z Krakowa. – Nikt nie lubi być karany – tłumaczy jego kolega z Wrocławia.
Piją wszędzie - w domach, przed blokami, w parkach, a nawet na szkolnych boiskach. Zaczynają bardzo wcześnie, a jako nastolatkowie często nie wyobrażają już sobie dobrej zabawy bez alkoholu. Moda na wczesne picie zagraża nie tylko przyszłości i zdrowiu młodych ludzi. Niejeden pijany nastolatek cudem uniknął śmierci.
Jak często młodzież spożywa alkohol? Dlaczego to robią? Czy ilości, które piją są dla nich bezpieczne? Zobacz nieemitowany w programie fragment rozmowy z Maciejem Kotem ze Szpitala Dziecięcego w Warszawie.
Czy osoba wychowana w tak zwanym pruskim drylu może być szczęśliwa? - to pytanie zadawała sobie często pisarka Krystyna Kofta. Jako matka odrzuciła tę metodę wychowawczą. Czy udało jej się wychować szczęśliwe dziecko? - o tym w naszej kolejnej rozmowie z cyklu "Moi Mądrzy Rodzice".
Gościem czata UWAGI! była Magdalena Środa. Przeczytaj zapis rozmowy.