Młodzi opolanie nie potrafili przejść obojętnie obok krzywdy porzuconych psów i kotów – w opuszczonym budynku karmią je i socjalizują, później znajdują dobre domy. Okazało się jednak, że nawet taka, wzorowa postawa młodzieży, może się komuś nie spodobać.
Kiedy jeden z kotów znalezionych przez dzieci zachorował, pomoc znalazł u Izabeli Król, lekarza weterynarii z Opola. Postanowiła ona wyleczyć kota za darmo.
W tej chwili w Podwórkowym Schronisku przebywają cztery koty - Szczęściarz, Luigi, Frytka i Milusia. Wszystkie czekają na nowe domy. Wkrótce do azylu trafią także trzy szczeniaki. Z ogłoszenia w Internecie dzieci dowiedziały się, że właścicielka zamierza je uśpić, jeśli nie znajdą się ludzie, którzy zdecydują się je przygarnąć.
Joanna Krupa, nie tylko znana modelka, ale i miłośniczka zwierząt, każdy swój pobyt w Polsce organizuje tak, by pomagać zwierzętom. Modelka niedawno założyła fundację na ich rzecz.
Zniszczona buda, krótki łańcuch, brak spaceru. Tak z reguły wygląda życie wiejskiego psa.
Właściciele nie zastanawiają się, co w takich warunkach czuje zwierzę. Tymczasem, według badań naukowych, pies czuje tak jak dwuletnie dziecko. Dlatego powiedz NIE trzymaniu psów na łańcuchach!
"Przywiąż psa do siebie, nie do budy", to hasło akcji: "Zerwijmy łańcuchy"- miesięcznika "Mój pies". Do akcji włączyły się gwiazdy, politycy, ludzie, którym los źle traktowanych psów nie jest obojętny. Akcję wspiera także nasz program…
- To jest wpisane w nasz zawód, że ktoś musi zginąć – mówi taksówkarz, którego kolega został zabity przez pasażera.
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Łysej Górze, gdzie w listopadzie doszło do zbiorowego gwałtu na jednej z wychowanek, zostanie zlikwidowany, ale istnieć będzie jeszcze do końca sierpnia i tylko jako placówka dla chłopców. Rada powiatu w Brzesku zdecydowała, że po zwolnieniu dyrektora nowe kierownictwo podejmie próbę naprawy, a jeśli się ona powiedzie, możliwa będzie zmiana decyzji o likwidacji ośrodka.
Wątpliwe metody wychowawcze, brak doświadczenia w pracy z trudną młodzieżą, samowolne ordynowanie leków przez wychowawców – taki obraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze wyłania się z relacji jego wychowanki. W ubiegłym tygodniu doszło tam do gwałtu na innej dziewczynie.
15-latka została zgwałcona przez czterech chłopców – wszyscy przebywali w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Łysej Górze. Reporterom UWAGI! udało się dotrzeć do dziewczyny, która jest podejrzana o podżeganie do gwałtu. Brutalna przemoc rządziła w Ośrodku od początku jego istnienia.
Ośmioletni wychowanek Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostródzie był molestowany przez czterech innych wychowanków. Dyrektor ośrodka bagatelizuje ten wypadek, mimo że podobny zdarzył się w podległej mu placówce niecały rok temu.
Urzędnicy nie radzą sobie z kontrolą spalarni. To nasi reporterzy pod nosem inspektorów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli odkryli w Krakowie 150-tonową hałdę niebezpiecznych śmieci. Okazuje się, że wbrew przepisom tony zakrwawionych bandaży, strzykawek i pooperacyjnych odpadów bezprawnie przewożone są setki kilometrów.
Pamiętacie sukę ze szczeniakami, którą pokazaliśmy w reportażu o byłym schronisku w Korabiewicach? Zaopiekowała się nimi fundacja ViVa. Suka wraz ze małymi trafiła do domu tymczasowego. Teraz zarówno szczeniaki, jak i ich mama szukają domów.
- Jesteśmy szczęśliwe – mówią Ewa i Małgorzata. Widzowie Uwagi poznali je ponad rok temu, gdy walczyły o ślub w chmurach. Potem towarzyszyliśmy im z kamerą podczas ceremonii ślubnej oraz podróży poślubnej. Małgorzata i Ewa - pierwsza para lesbijska, która pobrała się na wysokości kilkunastu tysięcy metrów. Co robią po zejściu na ziemię? I jak układa się w ich związku?
Rok temu UWAGA! zajmowała się sprawą Tomasza C. pseudonim „Człowiek”, który został zamordowany na os. Kurdwanów w Krakowie. 30-latek kojarzony ze środowiskiem bojówek Cracovii, został zabity przez grupę kilkudziesięciu uzbrojonych mężczyzn, którzy zadawali mu uderzenia nożami, pałkami i maczetami.
Hałdę niebezpiecznych odpadów medycznych znaleźli reporterzy UWAGI! kilkanaście kilometrów od centrum Krakowa. Wnętrzności, zakrwawione bandaże, strzykawki i igły wysypujące się z niezabezpieczonych pojemników - wszystko to na terenie legalnie działającej spalarni odpadów.
- Kiedy wybrałam muzykę, wiedziałam, że moje życie będzie szalone – mówi Beata Kozidrak. Piosenkarka ze swoim zespołem Bajm od 33 lat wciąż jest na topie i nie myśli z niego schodzić.
O swojej przygodzie z Bajmem opowiada Maria Dobrzańska, która od 2000 r. gra w zespole na instrumentach klawiszowych.
Czy bezsilność wobec możliwej patologii w sądownictwie wojskowym miała wpływ na desperacki krok prokuratora pułkownika Mikołaja Przybyła? Kilka dni temu na zwołanej przez siebie konferencji prasowej próbował popełnić samobójstwo. Co o tym wypadku sądzi jeden z bohaterów naszych wcześniejszych raportów o wojskowym wymiarze sprawiedliwości?
Naciski, namawianie na wydanie odpowiedniego wyroku i wątpliwa polityka kadrowa. Kto i dlaczego może awansować na wyższy urząd w sądzie wojskowym? Co dzieje się z sędziami, którzy sprzeciwiają się nepotyzmowi i poplecznictwu swoich przełożonych? Jakie jeszcze tajemnice skrywa sądownictwo wojskowe?
Do tej pory nikt z zewnątrz nie miał prawa dowiedzieć się o nieprawidłowościach w sądach wojskowych. Kilku sędziów przerwa milczenie. Reporterom TVN UWAGA! zdradzają tajemnice skrywane przez tę instytucję.
W sklepikach szkolnych można znaleźć głównie słodycze, chipsy, zapiekanki i koloryzowane sztucznymi barwnikami napoje. Czy rzeczywiście rodzice chcą, żeby zamiast kanapki lub owoców, dzieci zjadały na drugie śniadanie czekoladowe batony? W niektórych szkołach pod naciskiem władz samorządowych, dyrektorów szkół i rodziców oferta sklepików zmienia się na lepsze.
O tym, jak ważne jest dobre jedzenie dla uczących się dzieci wie dyrektor amerykańskiej szkoły w Warszawie. W podwarszawskim Konstancinie uczy się około tysiąca uczniów. W szkolnej stołówce połączonej ze sklepem sprzedawane są między innymi sałatki i kanapki z razowym pieczywem, wypiekanym na miejscu.
To nie jest zwykłe przedszkole. W warszawskim Baby City dzieci uczą się poszanowania dla przyrody i same angażują się w ekologiczną działalność. Segregują odpady, zbierają makulaturę, a w ramach przedszkolnego „Eko-Patrolu” dbają o to, żeby niepotrzebne światło było zgaszone, a kran w łazience zawsze zakręcony.
Fundacja Nowoczesna Polska jest pomysłodawcą pierwszej w Polsce darmowej biblioteki internetowej. Na dzień dzisiejszy w jej zbiorach znajduje się ponad 1500 tych lektur szkolnych, które są zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i które trafiły już do domeny publicznej.
W sklepikach szkolnych można znaleźć głównie słodycze, chipsy, zapiekanki i koloryzowane sztucznymi barwnikami napoje. Czy rzeczywiście rodzice chcą, żeby zamiast kanapki lub owoców, dzieci zjadały na drugie śniadanie czekoladowe batony? W niektórych szkołach pod naciskiem władz samorządowych, dyrektorów szkół i rodziców oferta sklepików zmienia się na lepsze.
Jacy są polscy lekarze? Czy i jakimi ideałami się kierują? Rozmowa z doktor Anną Wajszczuk-Religą, wdowie po profesorze Zbigniewie Relidze.
To nie jest zwykłe przedszkole. W warszawskim Baby City dzieci uczą się poszanowania dla przyrody i same angażują się w ekologiczną działalność. Segregują odpady, zbierają makulaturę, a w ramach przedszkolnego „Eko-Patrolu” dbają o to, żeby niepotrzebne światło było zgaszone, a kran w łazience zawsze zakręcony.
Co nastolatki wiedzą, a co powinni wiedzieć o seksie? Jak rodzice mają rozmawiać o "tych sprawach" ze swoimi dziećmi? Na czacie Uwagi! na wszystkie trudne pytania odpowiedziała ekspertka z grupy edukatorów seksualnych Ponton.
Uwaga! w Twojej sprawie to hasło, którym kierują się wszyscy dziennikarze programu UWAGA! Kim są? Jakie zasady są dla nich najważniejsze?