Są zawsze na pierwszej linii frontu, gotowi do poświęceń niosąc pomoc zarówno w drobnych wypadkach jak i ogromnych katastrofach. Według różnych sondaży cieszą się zaufaniem nawet 90% Polaków, równocześnie będąc jednym z najsłabiej opłacanych zawodów- strażacy.
Od ujawnienia afery solnej minęło już dwa i pół tygodnia, a konsumenci nadal nie wiedzą do jakich produktów spożywczych była dodawana sól wypadowa. Reporterzy UWAGI! ustalili, że wypadowa sól trafiła między innymi na stoły posłów i senatorów.
Kiedy dziecko nie ma rodziców, potrzebuje wsparcia i opieki z innej strony. Najczęściej w takich sytuacjach rolę przewodników i opiekunów przejmują nauczyciele i wychowawcy, którzy są do pełnienia takiej roli przygotowani. Niestety nie zawsze. Bulwersująca historia wychowawczyni i opiekunki prawnej, która - wedle ustaleń prokuratury – bez skrupułów korzystała z pieniędzy podopiecznego, pokazuje, że niestety bywa inaczej.
Ze strony Fundacji Pro-Test zostało pobranych już około 25 tysięcy wniosków do GIS i GIW o udostępnienie informacji, które produkty spożywcze zawierają sól wypadową. Akcja konsumencka trwa, wnioski nadal można pobierać i wysyłać jej do inspektoratów.
Od śmierci Violetty Villas minęły już trzy miesiące, ale śledztwo w tej sprawie nadal trwa. Na ciele artystki ujawniono wiele, powstałych przed śmiercią urazów. Między innymi złamanie kości udowej, uraz klatki piersiowej i siniaki. Dlaczego opiekunka gwiazdy nie wezwała pogotowia, nie prosiła o opiekę lekarską?
Sędziowie Trybunału w Strasburgu bardzo źle oceniają działania naszego kraju w różnych jego sektorach. Coraz więcej płacimy za błędy polityków, prokuratorów i urzędników. Polska w raportach z wykonania sądowych orzeczeń znalazła się bardzo nisko, w niechlubnym towarzystwie Rumuni, Mołdawii i Ukrainy.
Od katastrofy pociągów pod Szczekocinami minęło dziesięć dni. Zniszczone wagony zostały usunięte, a ruch pasażerski na tej trasie przywrócony. Jednak dla poszkodowanych w tej tragedii rodzin ofiar czas stanął w miejscu. Jak dziś wygląda życie tych, którzy w chwili wypadku stracili wszystko?
WP.PL: Słowacka Państwowa Służba Weterynaryjna kontynuuje kontrolę polskiej żywności pod kątem obecności w niej soli przemysłowej. Słowacy nie zadowolili się zapewnieniami polskich ekspertów, iż sól przemysłowa nie jest szkodliwa dla zdrowia i ostrzegają, że w soli przemysłowej są metale ciężkie: ołów, rtęć, kadm i arsen.
OTTAWACITIZEN.COM: Islandzcy urzędnicy ds. zdrowia oznajmili we wtorek (17 stycznia), że sól przemysłowa, która przez pomyłkę była sprzedawana w ich kraju przez ponad 13 lat, nie nadaje się do spożywania przez ludzi.
Od śmierci Violetty Villas minęły już trzy miesiące, ale śledztwo w tej sprawie trwa nadal. Na ciele artystki ujawniono wiele, powstałych przed śmiercią urazów: złamanie kości udowej, uraz klatki piersiowej i siniaki. Dlaczego opiekunka nie wezwała pogotowia?
Protesty zdesperowanej młodzieży, sprzeciwiającej się zamykaniu swoich szkół stają się coraz częstszym zjawiskiem. Po raz pierwszy jednak urzędnicy postanowili walczyć z protestującymi uczniami przed sądem. Starosta lęborski zawiadomił prokuraturę, że pikietujący uczniowie obrazili jego urząd jednym z transparentów.
Wracamy do sprawy, którą zajmowaliśmy się dziś w głównym wydaniu UWAGI! 16-letnia uczennica technikum może trafić przed sąd z zarzutami znieważenia urzędu i osoby lęborskiego starosty. Podczas demonstracji zorganizowanej w obronie swojej szkoły trzymała w rękach obraźliwy transparent. Tak przynajmniej uznali urzędnicy podlegli staroście i zawiadomili prokuraturę.
Odrzucony przez rodzinę i niejednokrotnie oszukany przez urzędników od dwóch lat próbuje zacząć nowe życie. Wiele lat spędzonych w domu dziecka nie nauczyło go samodzielności, dlatego teraz ponosi konsekwencje nieprzystosowania do dorosłego życia.
16-letnia uczennica technikum może trafić przed sąd z zarzutami znieważenia urzędu i osoby lęborskiego starosty. Podczas demonstracji zorganizowanej w obronie swojej szkoły trzymała w rękach obraźliwy transparent. Urzędnicy podlegli staroście zawiadomili prokuraturę.
Protesty zdesperowanej młodzieży, sprzeciwiającej się zamykaniu swoich szkół stają się coraz częstszym zjawiskiem. Po raz pierwszy jednak urzędnicy postanowili walczyć z protestującymi uczniami przed sądem. Starosta lęborski zawiadomił prokuraturę, że pikietujący uczniowie obrazili jego urząd jednym z transparentów.
Dorota Pawlak, reporterka TVN UWAGA!, wielokrotnie rozmawiała z Violettą Villas. Jak wspomina te rozmowy i spotkania z artystką? Czy jest coś, czego dziennikarka nie zrobiła dla artystki i teraz tego żałuje?
UWAGA! wyemitowała kilkanaście reportaży o życiu Violetty Villas. Dorota Pawlak, reporterka TVN UWAGA!, wielokrotnie rozmawiała z artystką. Odwiedzała ją w Lewinie, towarzyszyła podczas koncertów.
- Potraktujmy sprawę poważnie i nie odpuszczajmy – mówi Piotr Koluch z Fundacji Pro-Test.
Krajowe służby sanitarne nie opublikowały listy produktów z solą wypadową. Fundacja Pro-Test apeluje do konsumentów, by wzięli sprawy w swoje ręce i wysyłali do tych instytucji wnioski o udzielenie informacji. Ze strony internetowej Fundacji Pro –Test pobrano już ponad 6 tysięcy wniosków.
Zobacz jak wygląda gabinet prof. Andrzeja Bochenka. Czym otacza się w miejscu, w którym spędza najwięcej czasu? Jak się w nim czuje?
Prof. Bochenek często mówi o swojej wielkiej pasji do muzeów i wycieczkach po nich. Jest to jeden ze sposobów na odreagowanie wielkiego stresu jaki towarzyszy mu na co dzień w pracy. Nasza reporterka zaprosiła profesora do Muzeum Techniki i Włókiennictwa.
Operacja na otwartym sercu to dla niego codzienność, rocznie przeprowadza ich kilkaset. Wyjątkowo lubiany szef kliniki w katowickim Ochojcu, wychowanek profesora Religi, który stał się jednym z pionierów nowoczesnej medycyny- profesor Andrzej Bochenek. Dzięki czemu udało mu się osiągnąć sukces w medycynie? Jakie ma pasje poza nią?
Dokumentowanie tzw. afery solnej trwało kilka miesięcy. Jak wyglądała praca dziennikarzy w praktyce? O kulisach dziennikarskiego śledztwa opowiada Tomasz Patora, reporter TVN UWAGA! i autor reportaży.
17-letni Jakub chciał zostać zawodowym żołnierzem. Niestety, po tragicznych wydarzeniach z ostatniego sylwestra musi wyrzec się swoich marzeń i zmienić życiowe plany. Teraz chciałby po prostu być samodzielny.
Kiedy pół roku temu na ich działkę spadła awionetka, w jednym momencie stracili domy, meble, ubrania, a nawet zabawki ich dzieci. Tragedia dotknęła dwóch ubogich, wielodzietnych rodzin, które nie miały gdzie zwrócić się o pomoc i wsparcie. Jest nadzieja, że dzięki pomocy ludzi dobrej woli ich los wkrótce się odmieni i zamieszkają w swoich nowych domach.
RMF.FM: 227 ton żywności do utylizacji. Wycofywane z rynku produkty, w których użyta mogła zostać sól przemysłowa, mają zostać spalone lub przerobione na kompost - ustaliła reporterka RMF FM Agnieszka Witkowicz. I choć pojawiały się uspokajające komunikaty, że sól nie jest szkodliwa dla zdrowia, to sanepid i tak wycofuje ją z obrotu.
RMF.FM: 227 ton żywności do utylizacji. Wycofywane z rynku produkty, w których użyta mogła zostać sól przemysłowa, mają zostać spalone lub przerobione na kompost - ustaliła reporterka RMF FM Agnieszka Witkowicz. I choć pojawiały się uspokajające komunikaty, że sól nie jest szkodliwa dla zdrowia, to sanepid i tak wycofuje ją z obrotu.
Wniosek o udzielenie informacji publicznej do Głównego Inspektoratu Weterynarii.
Wniosek o udzielenie informacji publicznej do Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Fundacja Pro-Test staje w aferze solnej po stronie konsumentów. Przygotowała dwa wnioski do pobrania i wysłania: do Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Głównego Inspektoratu Weterynarii. We wnioskach każdy konsument może wezwać te instytucje do ujawnienia, do jakich produktów dosypywano sól przemysłową. Wnioski są do pobrania na stronie Pro-Testu oraz TVN Uwaga!
- Powinniście wstrzymać produkcję w zakładach, podać do publicznej wiadomości nazwy firm oraz nazwy artykułów, w których fałszywa sól się znajduje. To by było działanie ”correct”, takie jak w cywilizowanym świecie. Tak zrobili Islandczycy i tego domagają się od nas Czesi – powiedział Piotr Koluch z Fundacji Pro-Test w rozmowie z Jarosław Naze, zastępcą Głównego Lekarza Weterynarii.