Umierał, ale lekarz miał stwierdzić, że symuluje. Paweł chce “postawić pierwszy krok w dorosłość”

Autor:
AS
TVN UWAGA! 5229781

“Symuluje, udaje nieprzytomnego”, miał powiedzieć lekarz o 13-letnim wtedy Pawle. Chłopiec nie udawał. Zerwana zastawka, która od niemowlęctwa odprowadzała w jego organizmie płyn mózgowo-rdzeniowy, najpierw spowodowała ogromny ból głowy, a potem utratę przytomności. Dziś Paweł ma prawie 18 lat. Nie mówi i nie chodzi. Jego rodzice proszą o pomoc. 

Podczas wycieczki szkolnej Paweł źle się poczuł. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka, która wezwała pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”. Gdy lekarze w końcu wzięli stan Pawła na poważnie, ledwo udało się uratować jego życie.

Zobacz reportaż Uwagi! >>>

Od tych tragicznych w skutkach wydarzeń minęło już pięć lat. Paweł jest już prawie dorosłym mężczyzną, ale jest całkowicie zdany na swoich rodziców. Jego tata jest górnikiem i jedynym żywicielem rodziny, mama musiała zrezygnować z pracy, żeby zajmować się synem. Paweł nie jest w stanie ani mówić, ani samodzielnie chodzić. 

Redakcja Uwagi! od kilku lat śledzi historię Pawła i jego rodziny. 

Chłopak niedługo - 4 czerwca - skończy 18 lat. Z tej okazji jego rodzice zorganizowali w internecie zbiórkę, która pomoże mu “postawić pierwszy krok w dorosłość”. Państwo Rek nie tracą nadziei na to, że ich syn będzie mógł ponownie chodzić. 

“Nasz Wojownik wkracza w dorosłe życie. Nie jest mu dane na tę okazję jak innym zbierać na prawo jazdy czy super samochód. My ciągle walczymy o jego pierwszy samodzielny krok” - piszą rodzice Pawła. 

18-latek od wielu lat jest rehabilitowany.

“Wszyscy widzimy, jakie postępy robi Paweł. Ile ciężkiej pracy wkłada każdego dnia i ile bólu przy tym musi wytrzymać, by osiągnąć upragniony cel - postawić samodzielny krok” - dodają rodzice. 

Jeśli chcecie wesprzeć Pawła i jego rodzinę w walce o pierwszy krok na 18. urodziny, więcej informacji znajdziecie TUTAJ >>>

Autor:AS

Pozostałe wiadomości