Dwa razy skazano go za molestowanie, ale wyroki uchylono. Grzegorz K. usłyszał kolejny wyrok

Autor:
AS

Prezes fundacji, która organizowała wyjazdy dla dzieci, miał molestować chłopców, którzy w nich uczestniczyli. Pomimo że sprawa wyszła na jaw kilkanaście lat temu, a w sądzie zapadły dwa wyroki, mężczyzna wrócił do pracy z dziećmi. Powodem było uchylenie wyroków ze względu na błędy proceduralne. W 2023 roku zapadł kolejny wyrok w sprawie Grzegorza K.

Na początku kwietnia Grzegorz K. usłyszał wyrok w sądzie w Piasecznie, jak informuje Mirosław Chyr, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie.

Mężczyznę uznano za winnego zarzucanych mu czynów o charakterze pedofilskim i skazano na 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo K. dostał również dożywotni zakaz zajmowania stanowisk związanych z wychowaniem, leczeniem czy edukacją małoletnich oraz opieką nad nimi.

Wyrok nie jest prawomocny.

Prezes fundacji miał molestować

O tym, co działo się na organizowanych przez Grzegorza K. wyjazdach, Uwaga! informowała już 11 lat temu. Kilku chłopców, którzy w nich uczestniczyło, wyznało, że było molestowanych przez prezesa fundacji.

Zobacz reportaż Uwagi! >>>

- Byłem w pokoju sam z panem Grzegorzem. Przytulał się do mnie, całował i dotykał po brzuchu. Robił to zawsze przed snem. Mówił, żebym nie mówił mamie i tacie – opowiadał wówczas jeden z chłopców.

- Miałem wtedy 13 lat. Pojechaliśmy na kolonie, pociągiem do Murzasichla. Kiedy wszyscy już spali, pan Grzegorz przychodził do nas do pokoju i wsuwał się pod kołdrę. Leżał chwilę koło mnie, rozmawiał, wkładał ręce w majtki – mówił kolejny z chłopców.

Z wyrokami za pedofilię wrócił do pracy z dziećmi

W 2015 roku Grzegorz K. został skazany na 10 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz wykonywania wszelkich działalności związanych z edukacją, leczeniem i opieką nad małoletnimi. Wkrótce wyrok został uchylony z powodów proceduralnych – sędzia nie odczytał bowiem wszystkich zeznań świadków.

Dwa lata później sąd ponownie skazał go na 10 lat więzienia i orzekł zakaz kontaktów z dziećmi. Ten wyrok także uchylono z powodu uchybień proceduralnych.

Co więcej, w ostatnim reportażu Uwagi! informowaliśmy o tym, że po tym, jak sąd uchylił nieprawomocne wyroki, Grzegorz K. wrócił do pracy z dziećmi, organizując dla nich wyjazdy.

Zobacz cały materiał Uwagi! >>>

Autor:AS

Pozostałe wiadomości