Ostatnio zapytaliśmy naszych widzów czy pacjenci przychodni są dobrze traktowani. 6% odpowiedziało, że tak. Aż 94% udzieliło odpowiedzi negatywnej. Zobacz nagranie i dowiedz się jak może działać skuteczny system rejestracji pacjentów w przychodniach...
Przypadek znęcania się pedagoga nad dziećmi w szkole w Szczodrem, to nie pierwszy tego typu przypadek. Dzieci z przedszkola we Wrocławiu były swego czasu m.in. przywiązywanie do krzesełek czy miały wpychaną łyżkę do gardła. Opowiedziała nam o tym mama 4-letniego Gabrysia, Dominika Zioła.
Po 27 latach Marcin Wyrostek razem z naszą kamerę odwiedził przedszkole, do którego uczęszczał. Jak wspomina tamte czasy? Jakim był dzieckiem? Tego nie było w telewizji.
Szokujące zachowanie nauczycielki w Szczodrem niedaleko Wrocławia. Radio Zet dotarło do nagrań, na których słychać jak kobieta podczas lekcji zakleja 5 i 6-latkom usta taśmą klejącą, krzyczy i zastrasza maluchy.
Zabijanie psów - najczęściej przez myśliwych - nadal nie jest w Polsce rzadkością. Niedawno przekonał się o tym na własnej skórze filozof i bioetyk profesor Jan Hartman z Uniwersytetu Jagiellońskiego...
Rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i grzywna - taki wyrok zapadł w sprawie dwóch dyrektorek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku. Centrum nadzorowało rodzinę zastępczą, w której zmarło dwoje kilkuletnich dzieci.
Z czego wynika sytuacja w przychodni lekarskiej Salutaris na poznańskich Ratajach, gdzie pacjenci, by się zarejestrować stoją od 5 rano w kolejce? Czy jest to tylko kwestia dobrej woli lekarzy, czy nieumiejętności zorganizowania się? Zapytaliśmy o to Krzysztofa Kordla z Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.
Dopalacze, nazywane też legalnymi narkotykami, są według specjalistów bardziej niebezpieczne i uzależniające od narkotyków. Po dopalacze sięgają i uzależniają się od nich, młodzi i dorośli. Oto historia z Łukowa…
GAZETA.PL: Przed sądem w Zduńskiej Woli stanie lekarz Andrzej L. oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci noworodka i narażenia życia jego matki. Sprawa dotyczy śmierci dziecka, które udusiło się, bo lekarze nie zdecydowali się na cesarskie cięcie. W trakcie przebiegu ciąży popełniono też szereg innych błędów.
W Polsce brakuje dokładnych uregulowań dotyczących transportu międzyszpitalnego. Zdaniem ratowników i przewoźników, czas by Narodowy Fundusz Zdrowia potraktował poważnie to zagadnienie i rozpisał jasno procedury czasu dojazdu, składu osobowego i wyposażenia karetek. O tym jak obecnie wygląda funkcjonowanie transportu medycznego naszemu reporterowi opowiedział były pracownik Triomedu.
Przypadek półtorarocznego Maćka to kolejny już przypadek poważnych nieprawidłowości dotyczących szpitala w Kutnie. Dlaczego jest tyle zastrzeżeń do pracy oddziałów pediatrii? - Brakuje miejsc i pieniędzy na leczenie dzieci - mówi dr Tomasz Jarmoliński, Ordynator Oddziału Pediatrii Szpitala Międzyrzeckiego, wojewódzki konsultant ds. pediatrii w woj. Lubuskim.
Magdalena M., podejrzewana o wystawianie "lewych" zwolnień, nie może przyjmować pacjentów przez najbliższe 6 miesięcy - zdecydował sąd lekarski. Wcześniej, po emisji reportażu Uwagi!, o takie zawieszenie wystąpił do sądu Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Śląskiej Izby Lekarskiej. W tym czasie Rzecznik powinien zakończyć postępowanie i postawić ewentualne zarzuty. Lekarce grozi kara całkowitego pozbawienia prawa wykonywania zawodu.
Prokuratura Rejonowa w Łęczycy zakończyła śledztwo w sprawie tamtejszej rodziny zastępczej, podejrzanej o znęcanie się i wykorzystywanie seksualne dzieci - dowiedziała się dziennikarka Uwagi!
Dzień po emisji naszych programów, w których mówiliśmy o powszechnym dostępie do dopalaczy, krakowska policja zlikwidowała punkt sprzedaży środków odurzających, znajdujący się w jednym z krakowskich salonów gier, blisko Rynku Głównego.
Wydawało się, że wojna z nimi została wygrana. Ale wróciły - i są coraz bardziej dostępne. Mowa o dopalaczach, czyli o substancjach psychoaktywnych, które teoretycznie nie są nielegalne, ale działają jak narkotyki. Jak wielkim są zagrożeniem opowiedział nam dr n. med. Jarosław Buksa, ordynator oddziału chirurgii ogólnej w Szpitalu Powiatowym w Słubicach.
- Wiedziałem kiedy zaczął to brać, bo zaczął się wtedy dziwnie zachowywać. Ostatniego dnia przyszedł do domu, był bardzo spocony i pobudzony. Chodził od okna do okno i mówił, że przyjadą po niego i zabiją go. Dostał takiego amoku, że uciekł w stronę osiedla – mówi Gabriel Krzyształowski, ojciec zmarłego Szymona. Tak działają dopalacze, substancje niby legalne, ale mające tak niszczycielską moc jak narkotyki…
Reporterzy UWAGI! sprawdzili, że sprzedawcom dopalaczy nikt specjalnie życia nie uprzykrza. Obejrzyj nagranie z ukrytej kamery i zobacz jak proste jest kupienie substancji psychoaktywnych…
Właściciel kliniki dla zwierząt, w której pracowała weterynarz zaangażowana w hodowlę psów skontrolowaną przez fundację „Viva!” zapowiada, że nie widzi dalszej możliwości współpracy z lekarką.
65 tysięcy złotych - to kara, którą Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył na Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Kontrolę przeprowadzono w szpitalu po tym, jak we wrześniu 2014 r. lekarze odesłali do innej placówki ciężko rannego w wypadku 8-latka z Oleśnicy. Chłopiec zmarł.
Historia księdza oskarżanego przez uczniów podzieliła wieś. Jedni wierzą w relację 11-letnich uczniów, inni twierdzą, że jest to wymysł dzieci i tego typu zdarzenia na pewno nie miały miejsca…
Sąd Apelacyjny w Gdańsku zdecydował, że Anna Cz. trafi do więzienia na 25 lat. Jej mąż Wiesław Cz. został skazany na cztery lata więzienia. Tym samym sąd złagodził wyroki sądu pierwszej instancji, który skazał kobietę na dożywocie a jej męża na pięć lat więzienia. Jednocześnie Sąd Apelacyjny zdecydował, że Anna Cz. nie będzie mogła ubiegać się o przedterminowe zwolnienie przed upływem 20 lat.
Jak wyglądały początki radia RMF FM? Jakie były podstawowe założenia twórców? Czym chcieli rozkochać w sobie słuchaczy? Zobacz zapis rozmowy z Aleksandrą Zieleniewską z fundacji Nowe Media, współzałożycielką RMF FM.
Czy Piotr Metz byłby innym człowiekiem, gdyby nie pracował w RMF FM? Czy takie radio miałoby dziś szansę znowu powstać w Polsce? Tego nie było w telewizji.
Dziennikarze Uwagi! i Superwizjera zostali wyróżnieni w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Nagrody dostali Wojciech Szumowski i Michał Przedlacki za „Cenę marzeń Syryjczyków” oraz Maciej Dopierała za reportaż „Ściek czy Zdrój”. Wyróżnienia otrzymali Michał Fuja i Jakub Stachowiak.
– Nie możemy dalej czekać. Żyjemy na wulkanie i za chwile może się okazać, że kurs franka przekroczy barierę sześciu złotych – ostrzega Krzysztofa Oppenheima, ekonomista i doradca kredytowy. Co dalej z kredytami we frankach?