- Przestaliśmy mieć czas dla dzieci, a im brakuje normalności, rozmawiania, czytania, śmiania się – mówi utytułowany terapeuta uzależnień, profesor Mariusz Jędrzejko.
- Ta sprawa jest o tyle szokująca, że jak ujawniono w materiale Uwagi!, trwało to wiele lat i przez wiele lat było zamiatane to pod dywan. Należy te zaniechania tępić i podjąć odpowiednie kroki prawne. My jako państwowa komisja objęliśmy sprawę monitoringiem i będziemy monitorować, czy wszystkie czynności przebiegają właściwie – mówi Joanna Napierała z Państwowej Komisji ds. Przeciwdziałania Wykorzystywaniu Seksualnemu Małoletnich Poniżej Lat 15.
Wracamy do sprawy fentanylu na Mazowszu. Policjanci zatrzymali 32-latka i 39-latka oraz 34-letnią kobietę. Podejrzani mieli wprowadzić do obrotu „w formie wysyłkowej” leki z grupy opioidów i innych. Jedna z zatrzymanych osób miała być dostawcą plastrów z fentanylem dla ,,Ducha" z Żuromina. Policjanci zabezpieczyli kilkaset opakowań leków opioidowych zawierających około 12 tys. tabletek.
Dawid B., ojczym 10-letniego Kamilka z Częstochowy, został oskarżony o zabójstwo chłopca. 10-latek zmarł w szpitalu z powodu bardzo poważnych obrażeń, w tym poparzenia. Jak informuje tvn24.pl, teraz B. usłyszał kolejne zarzuty. Jeden z nich dotyczy molestowania kilkuletniej dziewczynki. Również matka chłopca, oskarżona o nieudzielenie synowi pomocy i pomoc przy zabójstwie, otrzymała kolejny zarzut.
Wracamy do sprawy 18-latka, który stracił nogi podczas pracy w fabryce mebli pod Kępnem. Prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom.
Minął rok od wstrząsającej śmierci 10-letniej Sary - córki Polki i Pakistańczyka, w domu pod Londynem. Od początku głównym podejrzanym był ojciec dziewczynki, który uciekł do Pakistanu i dopiero tam oddał się w ręce brytyjskich władz. Teraz odpowiada za śmierć córki przed sądem w Londynie. Proces śledzi nasza dziennikarka Agnieszka Madejska.
Po emisji reportażu Uwagi! Departament Zezwoleń i Koncesji MSWiA wszczął postępowanie dotyczące działania firmy ochroniarskiej, której temat poruszyliśmy w naszym materiale. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sprawdzi również działania policji podczas interwencji w dniu zdarzenia.
W łódzkiej prokuraturze zaczęły się już pierwsze przesłuchania ws. działań policji w związku z zabójstwem w Lubowidzy pod Łodzią. O pracy nad głośnym reportażem i nieznanych dotąd szczegółach sprawy opowiedział jego autor Tomasz Patora. Zobaczcie nagranie.
Adam Ejnik z Żuromina został wyróżniony w konkursie Nauczyciela Roku 2024. Pan Adam był bohaterem reportaży Uwagi!, dotyczących fentanylu na Mazowszu. Jako nauczyciel i lokalny dziennikarz walczył z narko- i lekomanią, która wśród młodzieży.
Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi wydał oświadczenie w reakcji na reportaż Uwagi!, który wyemitowaliśmy na początku tygodnia. W materiale świadkowie i ofiary tragicznego zdarzenia pod Głownem, opowiedziały naszemu reporterowi Tomaszowi Patorze, co wydarzyło się tego dnia.
Prokuratura Okręgowa w Łodzi po reportażu Uwagi! będzie badać prawidłowość działań policji. Chodzi o sprawę zabójstwa, do którego doszło pod Łodzią.
"To jest fala ludzkich serc (...) ale my wiemy, że za chwilę zostaniemy sami tutaj, przyjdzie szarość, burość i będziemy musieli walczyć z tym ". Jak wygląda sytuacja po dwóch tygodniach od powodzi w zniszczonych miejscowościach? Zobacz drugą część rozmowy z panią Karoliną.
Zniszczenia, jakich dokonała fala powodziowa w mieszkaniu pani Karoliny, były ogromne. Jak wygląda sytuacja po dwóch tygodniach? Zobacz relacje Tomasza Lusawy.
16-letnia Julia z Lubina była ofiarą nękania, teraz jej rodzice robią wszystko, aby żadne inne dziecko nie musiało tak cierpieć; dlaczego nikt nie zareagował, gdy 13-miesięcznemu Grzesiowi z Bydgoszczy działa się krzywda oraz horror na ulicy Próżnej w Warszawie. To reportaże, na które nasza reporterka Daria Górka chciałaby zwrócić Państwa uwagę w tym tygodniu.
Sezon grzybowy w pełni. Wędrówki po lasach mogą skończyć się jednak tragicznie. Policja informuje, że co roku bliscy zgłaszają dziesiątki zaginięć osób, które wybrały się na grzyby i straciły orientację w lesie. Jak przygotować się na wyprawę na grzyby, aby być bezpiecznym?
"Mam ogromną prośbę, żebyście o nas nie zapominali". Zobacz poruszajacą rozmowę z kobietą, która mieszkała w kamienicy będącej symbolem niszczycielskiej mocy powodzi. Kobieta nadal nie weszła do swojego mieszkania. Zobaczcie ważny apel.
- Alkohol ma to do siebie, że zupełnie deformuje rzeczywistość. Nie ma dawki alkoholu, która umożliwia prowadzenie samochodu w sposób bezpieczny - zaznacza Wojciech Korchut, psycholog transportu, psycholog kliniczny SWPS.
Potrzebujesz wsparcia? Zobacz, gdzie możesz szukać pomocy. Pod wieloma numerami znajdziesz bezpłatną, anonimową i całodobową pomoc. Istnieje również możliwość rozmowy na chacie.
Zobacz poruszający apel mamy zmarłej Julii.
Mieszkańcy jednej z miejscowości pod Iławą zmagają się z setkami tysięcy much, które utrudniają im codzienne życie. Jak mówi nasz ekspert, oprócz tego, że muchy są uciążliwe, mogą być również niebezpieczne.
Pani Grażyna zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Jej mąż wynajął detektywa, który miał ustalić, co stało się z kobietą. Niestety, po dwóch miesiącach odkryto jej ciało. Śledczy nabrali podejrzeń, że to właśnie jej mąż – Czesław K. – pozbawił żonę życia. W sprawie właśnie zapadł wyrok.
Trwa akcja charytatywna „Fundacja TVN dla szpitala w Nysie”, która już przynosi wspaniałe rezultaty. Dzięki otwartym sercom widzów, a także prywatnym firmom, obecna kwota wynosi 5 891 344,42 zł i ciągle rośnie. Ale to nie koniec akcji - datki można wpłacać cały czas.
Reporter Uwagi! Jakub Dreczka rozmawiał z mieszkańcami Barda tuż po czwartkowej Uwadze! Zobacz, co mówią o życiu po przejściu powodzi.
Tego nie było w programie! Zobaczcie rozmowę reporterki Uwagi! Anny Mierzejewskiej z Bartłomiejem Hudźcem z Teatru Akademii Wyobraźni.
Nysa to jedno z wielu miejsc w Polsce, które dotknęła powódź. Szczególnym budynkiem, który został zalany jest Szpital Powiatowy. Woda wdarła się na oddział ratunkowy, do laboratorium oraz doszczętnie zniszczyła drogi sprzęt jak tomografy, rezonans oraz jedyną w województwie pracownię terapii hiperbarycznej. “Fundacja TVN dla szpitala w Nysie” to akcja charytatywna, która wesprze finansowo zniszczoną placówkę.
Wspaniała solidarność ludzi w obliczu zagrożenia powodziowego. Pomagają nawet ludzie z innych miast. Zobacz relację Jakub Dreczka UWAGA TVN Reporter z Oławy.
Zobacz, jak wyglądała sytuacja w miejscowości Bardo.
Tego nie było w programie. Zobacz dłuższy reportaż z Głuchołazów, gdzie była nasza reporterka Monika Góralewska.
Zobacz, co o powodzi powiedziała reporterowi Zuzia, która była ewakuowana z dotkniętego przez powódź terenu.
Dramatyczna sytuacja związana z powodziami wpływa na dzieci, które często nie do końca rozumieją sytuację. Jak rozmawiać z dziećmi o powodzi?