"Recykling daje owoce" - zapewniają zaangażowani w promocję ekologii studenci Politechniki Warszawskiej. Żeby nie być gołosłownymi, młodzi ekolodzy, w zamian za zużyte opakowania wręczali kolegom jabłka, gruszki i inne owoce.
Dziennikarze UWAGI! odpowiadają na publikacje w Polityce i Gazecie Wyborczej: Zgoda lub sprzeciw wobec dopuszczenia do Polski upraw genetycznie modyfikowanych to jedno z najważniejszych, o ile nie najważniejsze wyzwanie, z jakim musi się zmierzyć obecny rząd. Decyzja, której skutki będą nieodwracalne. Naukowych dowodów, że żywność GMO nie szkodzi konsumentom brak, tymczasem raz wpuszczone do środowiska organizmy GMO pozostają w nim na zawsze.
Schronisko w Korabiewicach, gdzie rok temu wspólnie z fundacją Viva ratowaliśmy psy umierające z głodu, w ostatnią sobotę zorganizowało symboliczny dzień otwarty.
O szczegółach działalności Finroyal już kilka lat temu została poinformowana Komisja Nadzoru Finansowego, która sprawuje nadzór nad rynkiem finansowym. Urzędnicy skierowali sprawę do prokuratury, ale na tym ich możliwości się skończyły, bo Finroyal twierdzi, że oferuje umowy inwestycyjne, które nie są depozytem bankowym, więc nie potrzebuje pozwolenia na działalność bankową. Posłuchajmy jak tę kwestię tłumaczy Rzecznik Prasowy Komisji Nadzoru Finansowego Łukasz Dajnowicz.
Torby z gazet i banerów, fotele z beczek, żyrandol z bębna od pralki. Od zeszłego tygodnia w krakowskiej Galerii BB można oglądać nietypową wystawę "od - ZYSK". Polscy projektanci i grup projektowe prezentują swoje prace powstałe z odpadów i wybraków.
Torby z gazet i banerów, fotele z beczek, żyrandol z bębna od pralki. Od zeszłego tygodnia w krakowskiej Galerii BB można oglądać nietypową wystawę "od - ZYSK". Polscy projektanci i grup projektowe prezentują swoje prace powstałe z odpadów i wybraków.
Po reportażu UWAGI! Prokuratura Okręgowa w Gdańsku rozpoczyna postępowanie w sprawie sprowadzenia do Polski i składowania tysięcy ton rakotwórczego Heksachlorobenzenu. Groźną substancję zrzucono pod płotem spalarni odpadów niebezpiecznych Port Service w Gdańsku, około 100 metrów od Bałtyku.
W ubiegłą sobotę krakowski Kopiec Kościuszki , na parę godzin stał się himalajskim ośmiotysięcznikiem. Wszystko za sprawą fundacji Mimo wszystko, która zorganizowała dla ośmiu niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach osób, wyprawę na szczyt kopca. Na czele grupy stanął Janusz Świtaj.
Dbanie o swoją urodę to jeden z elementów trudnego zawodu modelki. Zobaczcie jak dba o siebie jedna z uczestniczek programu Top Model- Ania Piszczałka.
Informujemy, że w ostatnich dniach uruchomiono kolejne nadajniki naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki temu TTV jest dostępna dla wielu nowych użytkowników.
Koszalińska firma Ho::Lo swoją działalnością udowadnia, że z pozornie niepotrzebnych już rzeczy, jakimi są stare reklamowe banery, można robić ciekawie wyglądające, użytkowe torby.
Gościem czata UWAGI! był ks. Jacek Stryczek- duszpasterz ludzi biznesu, pomysłodawca, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora charytatywnej akcji "Szlachetna paczka".
Prezentujemy Wam zapis rozmowy.
Każdy polski mieszczuch produkuje co roku prawie pół tony śmieci. Plastikowe butelki, aluminiowe puszki po piwie, setki szklanych i kartonowych opakowań. Większość z tych surowców dałoby się odzyskać i ponownie użyć, gdybyśmy powszechnie i systematycznie segregowali śmieci. Dziś takie zachowania uznaje się niestety za dość ekstrawaganckie. By zmienić to nastawienie zorganizowano akcję "Recykling daje owoce".
Pełny tekst regulaminu konkursu "RE-KONSTRUKCJE czyli drugie życie śmieci"
Klub Gaja po raz kolejny udowodnił, że warto inwestować w zwierzęta. Za pieniądze zebrane przez młodzież podczas zbiórki makulatury, odkupili przeznaczone na rzeź konie. Stały się jedynym w swoim rodzaju towarzyszem rozwoju dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu.
Prezentujemy Wam zapis rozmowy internautów z Adą Szulc, jaka miała miejsce 20 kwietnia.
O cennych, domowych pamiątkach, tych związanych z ich ślubem oraz zawodowymi sukcesami opowiada Natasza Urbańska.
Jakie były kulisy powstania pierwszego, prywatnego teatru muzycznego?
Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz pokazują piękne, malownicze zakątki swojej posiadłości.
Jakim człowiekiem był Jan Wejchert? Czym kierował się w biznesie? Co spowodowało, że do życia została powołana nagroda jego imienia i komu będzie ona przyznawana? Zobacz niepublikowany wywiad z wdową po Janie Wejchercie - Aldoną Wejchert.
Portalspozywczy.pl: - W związku z tym, że w Polsce dzienne spożycie soli na osobę jest zbyt wysokie w stosunku do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, w chwili obecnej nie można jednoznacznie stwierdzić czy kumulacja związków chemicznych stanowiących zanieczyszczenia soli wypadowej (poprzez spożywanie ich przez dłuższy okres czasu) nie stanowi zagrożenia zdrowotnego dla ludzi - mówi Stanisław Kowalczyk, Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.
- Ona nie jest zepsuta wielkim światem, nie pcha się na pierwsze strony gazet, a swoją popularnością bywa wręcz zakłopotana. To jest jej największa siła, mówi Maciej Maniewski- stylista fryzur, prywatnie partner Ady Szulc.
Na plaży w Helu wyłowiono ciało kobiety. Wszystko wskazuje, że są to zwłoki Iwony Kitowskiej, zaginionej dyrektorki gdyńskiego przedszkola.
- Przeprowadzamy proste testy paskowe, które pozwalają na wykrycie modyfikacji genetycznych, w tym przypadku akurat soi – mówi Jan Brzeski, Centrum Nauki Kopernik.
- Resuscytacja dorosłego i dziecka jest podobna, ale u dziecka zaczynamy od pięciu wdechów ratunkowych - mówi Robert Wolny z Grupy Ratowniczej R Kwadrat.
Zobacz jak reanimować dziecko!
- Tak naprawdę niewiele trzeba, aby uratować ludzkie życie - zapewnia Robert Wolny z Grupy Ratowniczej R Kwadrat.
Zobacz, jak możesz uratować komuś życie!
Defibrylatory coraz częściej możemy spotkać w miejscach publicznych. Urządzenie krok po kroku przeprowadzi nas przez akcję reanimacyjną.
W grudniu Uwaga zajmowała się sprawą ochroniarza, który strzelał z ostrej broni w katowickim Tesco. Właśnie zakończyła się obserwacja psychiatryczna mężczyzny, który okazał się być poczytalny.
Zobacz rozmowę naszej reporterki Agnieszki Mrożek z detektywem Krzysztofem Rutkowskim.
Polskie lasy zasypywane śmieciami, giną w smrodzie i brudzie. Kto i dlaczego zaśmieca środowisko? Gdzie spotykacie nielegalne wysypiska śmieci? Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy!