W Ministerstwie Środowiska odbyła się konferencja prasowa poświęcona m. in sprawie sprowadzenia toksycznego HCB z Ukrainy. Na konferencji obecni byli nasi dziennikarze, przedstawiciele Greenpeace oraz przedstawiciel ambasady Danii. Duńczycy, którzy obecnie przewodniczą Unii Europejskiej są żywo zainteresowani jak najszybszym rozwiązaniem problemu, który dotyczyć może wszystkich krajów bałtyckich.
Główny Inspektor Ochrony Środowiska, zapewniony przez swoje służby uspokajał że zagrożenia nie ma, a worki z toksycznymi odpadami zostały zabezpieczone i przepakowane.
Jak wygląda to zabezpieczenie sprawdzili nasi reporterzy, którzy po miesiącu od emisji reportażu wraz z aktywistami Greenpeace dokładnie zbadali otoczenie gdańskiej spalarni.
Warszawskie Pole Mokotowskie to miejsce przyjazne czworonogom i ich właścicielom. Można przyjść tu na spacer, później odwiedzić razem z psem pub, gdzie na pupila będzie czekać miska z wodą.
Patchworkowe narzuty, kapy i dywaniki. Wszystkie wykonane ręcznie, na szydełku, w dodatku bardzo kolorowe: takie cuda ze starych ubrań potrafią stworzyć kobiety z Koła z Gospodyń Wiejskich w Henrykowie, sekcja Pudle. To one zostały naszymi eko – gwiazdami i wystąpią w specjalnym reportażu TVN Uwagi!
11 czerwca 2012 Prokuratura Rejonowa skierowała do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej akt oskarżenia tej sprawie zabójstwa Stanisława W. 56-latce i jej 31-letniemu wspólnikowi, którzy w 2003 zabili mieszkańca Bielska-Białej, by przejąć należące do niego grunty grozi nawet dożywocie.
Zobacz kulisy pracy reporterów TVN UWAGA! Z nadesłanych do redakcji zgłoszeń nie zawsze powstaje reportaż. Sprawdzamy jednak każdy temat. Nie ignorujemy żadnych sygnałów.
Miesiąc temu reporterzy UWAGI! ujawnili, że tysiące ton rakotwórczej substancji HCB przywiezionej z Ukrainy, zrzucono pod płotem spalarni odpadów w Gdańsku. Hałda worów z niebezpieczną substancję znajduje się sto metrów od Bałtyku. Sprawą zainteresowały się zagraniczne media.
Klub Gaja po raz kolejny udowodnił, że warto inwestować w zwierzęta. Za pieniądze zebrane przez młodzież podczas zbiórki makulatury, odkupili przeznaczone na rzeź konie. Stały się jedynym w swoim rodzaju towarzyszem rozwoju dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu.
Dla kibica są zazwyczaj dodatkiem do piłkarskiego widowiska - choć to od nich w dużym stopniu zależy przebieg gry. Dodatkiem bezimiennym - dopóki nie popełnią błędu, bo wtedy ich nazwiska są na ustach wszystkich. Wreszcie dodatkiem niemym - bo kibic na co dzień nie słyszy co mówią biegając po boisku. Sami siebie nazywają trzecią drużyną. Dlaczego? Obejrzyj materiał video.
Przed Sądem Okręgowym w Warszawie toczy się bezprecedensowy proces. Portal aukcyjny Allegro wytoczył go fundacji Zielone Światło. Kto ma rację w tym sporze?
"Recykling daje owoce" - zapewniają zaangażowani w promocję ekologii studenci Politechniki Warszawskiej. Żeby nie być gołosłownymi, młodzi ekolodzy, w zamian za zużyte opakowania wręczali kolegom jabłka, gruszki i inne owoce.
Dziennikarze UWAGI! odpowiadają na publikacje w Polityce i Gazecie Wyborczej: Zgoda lub sprzeciw wobec dopuszczenia do Polski upraw genetycznie modyfikowanych to jedno z najważniejszych, o ile nie najważniejsze wyzwanie, z jakim musi się zmierzyć obecny rząd. Decyzja, której skutki będą nieodwracalne. Naukowych dowodów, że żywność GMO nie szkodzi konsumentom brak, tymczasem raz wpuszczone do środowiska organizmy GMO pozostają w nim na zawsze.
Schronisko w Korabiewicach, gdzie rok temu wspólnie z fundacją Viva ratowaliśmy psy umierające z głodu, w ostatnią sobotę zorganizowało symboliczny dzień otwarty.
O szczegółach działalności Finroyal już kilka lat temu została poinformowana Komisja Nadzoru Finansowego, która sprawuje nadzór nad rynkiem finansowym. Urzędnicy skierowali sprawę do prokuratury, ale na tym ich możliwości się skończyły, bo Finroyal twierdzi, że oferuje umowy inwestycyjne, które nie są depozytem bankowym, więc nie potrzebuje pozwolenia na działalność bankową. Posłuchajmy jak tę kwestię tłumaczy Rzecznik Prasowy Komisji Nadzoru Finansowego Łukasz Dajnowicz.
Torby z gazet i banerów, fotele z beczek, żyrandol z bębna od pralki. Od zeszłego tygodnia w krakowskiej Galerii BB można oglądać nietypową wystawę "od - ZYSK". Polscy projektanci i grup projektowe prezentują swoje prace powstałe z odpadów i wybraków.
Torby z gazet i banerów, fotele z beczek, żyrandol z bębna od pralki. Od zeszłego tygodnia w krakowskiej Galerii BB można oglądać nietypową wystawę "od - ZYSK". Polscy projektanci i grup projektowe prezentują swoje prace powstałe z odpadów i wybraków.
Po reportażu UWAGI! Prokuratura Okręgowa w Gdańsku rozpoczyna postępowanie w sprawie sprowadzenia do Polski i składowania tysięcy ton rakotwórczego Heksachlorobenzenu. Groźną substancję zrzucono pod płotem spalarni odpadów niebezpiecznych Port Service w Gdańsku, około 100 metrów od Bałtyku.
W ubiegłą sobotę krakowski Kopiec Kościuszki , na parę godzin stał się himalajskim ośmiotysięcznikiem. Wszystko za sprawą fundacji Mimo wszystko, która zorganizowała dla ośmiu niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach osób, wyprawę na szczyt kopca. Na czele grupy stanął Janusz Świtaj.
Dbanie o swoją urodę to jeden z elementów trudnego zawodu modelki. Zobaczcie jak dba o siebie jedna z uczestniczek programu Top Model- Ania Piszczałka.
Informujemy, że w ostatnich dniach uruchomiono kolejne nadajniki naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki temu TTV jest dostępna dla wielu nowych użytkowników.
Koszalińska firma Ho::Lo swoją działalnością udowadnia, że z pozornie niepotrzebnych już rzeczy, jakimi są stare reklamowe banery, można robić ciekawie wyglądające, użytkowe torby.
Gościem czata UWAGI! był ks. Jacek Stryczek- duszpasterz ludzi biznesu, pomysłodawca, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora charytatywnej akcji "Szlachetna paczka".
Prezentujemy Wam zapis rozmowy.
Każdy polski mieszczuch produkuje co roku prawie pół tony śmieci. Plastikowe butelki, aluminiowe puszki po piwie, setki szklanych i kartonowych opakowań. Większość z tych surowców dałoby się odzyskać i ponownie użyć, gdybyśmy powszechnie i systematycznie segregowali śmieci. Dziś takie zachowania uznaje się niestety za dość ekstrawaganckie. By zmienić to nastawienie zorganizowano akcję "Recykling daje owoce".
Klub Gaja po raz kolejny udowodnił, że warto inwestować w zwierzęta. Za pieniądze zebrane przez młodzież podczas zbiórki makulatury, odkupili przeznaczone na rzeź konie. Stały się jedynym w swoim rodzaju towarzyszem rozwoju dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu.