Miał wyrzucić psa przez balkon i zamknąć kota w nagrzanym piekarniku. Usłyszał szereg zarzutów

Uratowany kot
Zatrzymanie podejrzanego
Policjanci z warszawskiego Targówka zatrzymali 42-latka, który miał wyrzucić swojego psa przez balkon oraz zamknąć kota w nagrzanym piekarniku. Teraz podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi Policjanci z Targówka otrzymali niepokojące zgłoszenie od mieszkanki bloku przy ulicy Chodeckiej, która zauważyła martwego psa na trawniku przed budynkiem.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia ustalili, że 42-letni mężczyzna wyrzucił psa z mieszkania na piątym piętrze. W jego lokalu, pod łóżkiem, mundurowi znaleźli rannego kota, którego podejrzany miał zamknąć w nagrzanym piekarniku. Zwierzę ocalało dzięki szybkiej reakcji obecnej tam kobiety. Kot został napojony i trafił do schroniska.

Uratowany kot
Uratowany kot

Śledczy ustalili również, że wcześniej mężczyzna uderzył przechodzącą pod blokiem kobietę, która zgłosiła ten incydent na komisariacie.

Podejrzany został zatrzymany i zbadany alkomatem, który wykazał 0,5 promila alkoholu we krwi. Prokuratura postawiła mu zarzuty uśmiercenia psa, znęcania się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: Dawid Pajerski

Źródło: KRP VI - Białołęka, Praga Północ, Targówek

podziel się: