20-letni upośledzony Paweł przebywa pod opieką ojca alkoholika. Chłopiec cierpi a powiadomieni o wszystkim urzędnicy bezradnie rozkładają ręce. W domu Pawła reporter UWAGI! zobaczył bulwersujące sceny. Ale jeszcze mocniej porusza bezduszność urzędników odpowiedzialnych za opiekę nad chłopcem.
Pamiętacie jak byliście traktowani jako dzieci i jak się z tym czuliście? Jakie są Wasze wspomnienia z dzieciństwa? Jakimi jesteście dziś rodzicami? Mobilne Studio Mądrych Rodziców rusza w Polskę. Przed kamerą UWAGI! każdy może opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z wychowywaniem dzieci.
Pamiętacie jak byliście traktowani jako dzieci i jak się z tym czuliście? Jakie są Wasze wspomnienia z dzieciństwa? Jakimi jesteście dziś rodzicami? Mobilne Studio Mądrych Rodziców rusza w Polskę. Przed kamerą UWAGI! każdy może opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z wychowywaniem dzieci.
Są pierwsze sukcesy w naszej walce z zaśmieconymi lasami. Okazuje się, że można leśnych śmieciarzy nie tylko złapać, ale i ukarać, a także zadać im zasadnicze pytanie: dlaczego śmiecą. Strach padł na leśnych śmieciarzy po dwóch pierwszych reportażach o polskich lasach ginących pod zwałami śmieci. Nie znaczy to niestety, że leśni barbarzyńcy zniknęli. Spróbowaliśmy porozmawiać z ludźmi, którzy po cichu wywożą swoje śmieci tam, gdzie wydaje im się, że nikt ich nie zobaczy. W porozumieniu ze Strażą Leśną UWAGA! zorganizowała nawet zasadzkę na leśnych śmieciarzy.
Dla ponad stu dzieci wyjazd na obóz rekreacyjny do Kołobrzegu miał być spełnieniem marzeń. Po kilku dniach pobytu okazało się, że opiekunowie nie są w stanie zapewnić dzieciom bezpieczeństwa.
- To jest dobry człowiek, i zawsze będę mówiła, że jest dobrym maszynistą - sumiennym i rzetelnym, nie wiem, dlaczego ta tragedia się wydarzyła. Z mężem kontakt mam tylko przez adwokata. Współczuję bardzo, bardzo wszystkim ofiarom wypadku. Nasze życie całkowicie się zawaliło - mówi Agnieszka Grabka, żona maszynisty pociągiem, który rozbił się 12 sierpnia.
Ostatni wypadek kolejowy w Babach pod Piotrkowem Trybunalskim, wzbudził zaniepokojenie w środowisku tak kolejarzy jak i pasażerów. Co było przyczyną katastrofy? Błąd popełnił człowiek, czy jednak zawiodły urządzenia? Maszyniście, który prowadził pociąg grozi nawet 12 lat więzienia. W tej chwili mężczyzna przebywa w areszcie. Wielu jego kolegów – maszynistów – uważa, że śledczy są zbyt surowi.
Zagrali razem w dziesiątkach komedii, setki razy wspólnie na scenie bawili publiczność. W Kulisach Sławy przyjaciele z warszawskiego Teatru Ateneum - Artur Barciś i Krzysztof Tyniec.
Losy niepełnosprawnej Natalki TVN Uwaga! śledzi od dawna. Kilka lat temu Natalka trafiła do rodziny zastępczej, w której znalazła miłość, wsparcie i opiekę. Dziś ośmioletnie dziecko uśmiecha się, przejawia sportowy talent i ma swoje marzenia.
Polska staje się jednym wielkim śmietniskiem. Śmieci mają być utylizowane, ale co roku z legalnego obrotu ginie aż pięć milionów ton odpadów. Składuje się je w nielegalnych miejscach, co prowadzi do degradacji środowiska, a w konsekwencji odbija się na naszym zdrowiu...
Dziś rano wrocławscy policjanci zatrzymali poszukiwanego Wiktora Sz. podejrzewanego o zabójstwo 22-letniego Macieja Taciaka, studenta wrocławskiego AWF, pracownika stacji benzynowej w nocy z 26 na 27 lipca.
Wielokrotny medalista w lekkiej atletyce, wicemistrz Polski juniorów i członek kadry narodowej, 22-letni Maciej Taciak został zabity w trakcie napadu na stację benzynową we Wrocławiu. Stanął w obronie koleżanki.
- Zobaczyłem człowieka przygniecionego przez pociąg. Zacząłem wyciągać kamienie spod niego, ktoś zaczął wyjmować kamienie z drugiej strony, ktoś nas zobaczył i zaczął pomagać – o kolejowej katastrofie w Babach pod Piotrkowem Trybunalskim opowiadają pasażerowie, którzy pierwsi ruszyli z pomocą.
Sławomir Olbryś, 43-letni strażak był pasażerem pociągu Warszawa - Katowice, który wykoleił się w ostatni piątek pod Piotrkowem Trybunalskim. Jako jeden z pierwszych pospieszył z pomocą poszkodowanym.
Na sceny festiwali piosenki i stołecznych kabaretów trafiła niemalże wprost z licealnej ławki w Sławnie. Zachwycano się jej charakterystycznym głosem. Wróżono wielką karierę. Lidia Stanisławska popularna była jednak niedługo - kilka sezonów w latach 70. Wciąż jednak można usłyszeć jej głos, choć już nie na festiwalach. W świecie showbiznesu znana jest teraz jako kolekcjonerka anegdot.
- Ma pani córkę śpiewaczkę, powiedział mi lekarz zaraz po jej narodzinach. Urodziła się z takim głośnym krzykiem, jakby śpiewała – mówi matka Małgorzaty Stankiewicz. Co słychać u półfinalistki X Factor dwa miesiące po zakończeniu programu?
Akcja UWAGI! „Zwierzęta są jak ludzie! Czują!”, za którą redakcja otrzymała nagrodę „Serce dla zwierząt” w konkursie miesięcznika „Mój Pies" jest na tyle popularna, że włączyła się do niej znana modelka Joanna Krupa. Gwiazda programu Top Model od lat udziela się w walce o prawa zwierząt. W Polsce zachęca do adoptowania psów ze schronisk. Również dzięki Joannie Krupie nowi właściciele psów dostali zapas karmy dla swoich pupili.
Przez blisko rok sąd nie był w stanie pomóc 15-letniej dziewczynie cierpiącej na chorobę psychiczną. Skonfliktowana z matką i bratem trzykrotnie próbowała popełnić samobójstwo, by zwrócić uwagę dorosłych na swoje problemy.
Dwóch karanych wcześniej mężczyzn napadło na piosenkarza Jerzego Rybińskiego w jego mieszkaniu. Zanim go okradli, bestialsko pobili. Wskutek pobicia stracił wzrok w jednym oku. Bandyci są na wolności, bo sąd zainkasował kaucję po pięć tysięcy od każdego, nie interesując się, skąd te pieniądze pochodzą.
Współpracownicy i przyjaciele Andrzeja Leppera nie są w stanie znaleźć odpowiedzi na to pytanie. – Bywał w gorszych sytuacjach i nigdy się nie poddawał – mówi Wanda Łyżwińska, współpracowniczka i przyjaciółka zmarłego.
Pamiętacie jak byliście traktowani jako dzieci i jak się z tym czuliście? Jakie są Wasze wspomnienia z dzieciństwa? Jakimi jesteście dziś rodzicami? Mobilne Studio Mądrych Rodziców rusza w Polskę. Przed kamerą UWAGI! każdy może opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z wychowywaniem dzieci.
„Kłopoty i radości życia rodzinnego” – pod takim hasłem uruchamiamy galerię zdjęć i filmów przedstawiających Was i Wasze dzieci. Dokumentujcie chwile, które są dla Was ważne, które Was bawią lub przysparzają kłopotów! Swoje zdjęcia, nagrania i historie przesyłajcie na adres twojauwaga@tvn.pl!
UWAGA! rozpoczyna akcję "Mądrzy Rodzice". Każdy, kto się do niej przyłączy będzie mógł rozwinąć swoje umiejętności wychowawcze, stać się szczęśliwszym rodzicem szczęśliwszego dziecka. Akcję "Mądrzy Rodzice" UWAGA! podejmuje wraz z fundacją Kidprotect.pl. Do tej pory poznaliśmy 120 rodziców z pięciu miast.
Dziecko, nie wróciło do domu o umówionej godzinie, dostało kolejną uwagę w szkole za niewłaściwe zachowanie, znowu nie posprzątało swojego pokoju. Co zrobić, jak się zachować - to codzienne dylematy rodziców. Jest ich dużo więcej, dlatego UWAGA! wspólnie z fundacją Kidprotect.pl zorganizowała akcję społeczna "Mądrzy Rodzice". Od września będziemy tę problematykę poruszać często i szczegółowo.
"Życie w blasku reflektorów nie było dla mnie najważniejsze. Władza to narkotyk, a ja nie należę do osób, które łatwo się uzależniają" - powiedziała Aleksandra Jakubowska.