Uwaga! nagrodzona za promowanie idei dawstwa szpiku

Uwaga! wyróżniona nagrodą DKMS
Uwaga! została nagrodzona za promowanie dawstwa szpiku. Statuetkę anioła i tytuł „Redakcji z życiem”, przyznała nam fundacja DKMS, która pomaga poszukiwać dawców szpiku.

„Dzięki Państwa publikacjom, historie pacjentów oraz wiedza na temat dawstwa krwiotwórczych komórek macierzystych docierają do społeczeństwa, stając się często impulsem do podjęcia świadomej decyzji o rejestracji w Ośrodku Dawców Szpiku, a co za tym idzie jest nadzieją dla chorych, którzy by żyć potrzebują zgodnego dawcy szpiku”, napisała fundacja w uzasadnieniu.

Informacje, o tym jak zostać dawcą szpiku, można znaleźć na stronie fundacji DKMS>>>

W ostatnich latach w Uwadze! wielokrotnie emitowaliśmy reportaże promujące dawstwo szpiku.

Zobacz reportaż: Walczą z czasem, bólem i cierpieniem>>>

Zobacz reportaż: Pokazaliśmy ich dramatyczną walkę o życie. Dziś są w pełni zdrowi>>>

- Przez te 15 lat, dzięki mediom, mogliśmy docierać do Polaków z apelami pacjenckimi, akcjami rejestracyjnymi, informacjami na temat dawstwa szpiku, obalać mity i przedstawiać fakty, ale przede wszystkim zwrócić uwagę społeczeństwa na problem nowotworów krwi. Dlatego dziś chcemy powiedzieć najgłośniejsze „dziękujemy” i wręczyć wyróżnienie ”Przyjaciel Fundacji DKMS” - mówi Magdalena Przysłupska, rzecznik fundacji DKMS.

Statuetkę w imieniu redakcji odebrały nasze dziennikarki Edyta Krześniak i Arleta Bolda-Górna, autorki materiałów o osobach poszukujących dawców szpiku.

Autor: wg

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Uwaga! zawsze w Twojej sprawie

Uwaga! zawsze w Twojej sprawie