Reporterka Uwagi! wyróżniona w 30. Konkursie Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Nagroda dla Martyny Aftyki
Nagroda dla Martyny Aftyki
Martyna Aftyka, reporterka Uwagi!, została wyróżniona Nagrodą im. Stefana Żeromskiego na 30. edycji Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jury doceniło jej reportaż o kradzieży tożsamości znanego lekarza. Gratulujemy!

Nagroda im. Stefana Żeromskiego jest przyznawana za dziennikarstwo społeczne. Nasza dziennikarka Martyna Aftyka otrzymała wyróżnienie za reportaż "Kradzież tożsamości".

Głównym bohaterem reportażu jest znany chirurg prof. Krzysztof Bielecki, który znalazł się na celowniku oszustów. Grupa nieznanych osób wykorzystała jego wizerunek, aby reklamować preparat przedstawiany jako innowacyjny lek.

- Ukradziono mój wizerunek, ukradziono mój głos. To nie jest moja inicjatywa. To jest brutalne podszycie się, wykorzystanie mojej sylwetki – podkreśla profesor.

Zobacz nagrodzony reportaż >>>

Podszywali się pod znanego chirurga, żeby sprzedać preparat. „To jest absolutna nieuczciwość”
Podszywali się pod znanego chirurga, żeby sprzedać preparat. „To jest absolutna nieuczciwość”
Oszuści coraz częściej i coraz sprawniej wykorzystują wizerunki znanych osób, aby sprzedać swoje produkty. Ostatnio ich ofiarą padł znany chirurg, profesor Krzysztof Bielecki. - Ukradziono mój wizerunek, ukradziono mój głos. To nie jest moja inicjatywa. To jest brutalne podszycie się, wykorzystanie mojej sylwetki – podkreśla profesor. Jak ustrzec się przed takimi oszustwami?

Autor: as

podziel się:

Pozostałe wiadomości