Reportaże Uwagi! nominowane do nagrody im. Teresy Torańskiej

Uwaga!
Uwaga!
Trzy reportaże Uwagi! zostały nominowane do nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Zobaczcie docenione materiały.

W kategorii najlepszy materiał dziennikarski medialny nominowani zostali: Daria Górka za reportaż „CBA u ginekologa”, Grzegorz Głuszak za „Woda umiera po cichu” i Tomasz Patora i Joanna Pęcherska-Fiałek za reportaż „Pracowałem w piekle i byłem jednym z diabłów”.

Reportaż Darii Górki „CBA u ginekologa” opowiada o ginekolożce ze Szczecina. W styczniu CBA zajęło dokumentację jej pacjentek z 30 lat. Kobiety, nawet te, które były na jednej konsultacji, wzywano później na przesłuchania. - Poczucie, że ktoś w tym grzebał, że ktoś to czytał, było potworne. Pamiętam, że miałam podobne uczucie, kiedy włamali mi się do domu – mówiła pani Magdalena, jedna z pacjentek.

Zobacz nominowany reportaż >>>

Reportaż Grzegorza Głuszaka „Woda umiera po cichu”, to opowieść o sytuacji, która miała miejsce na rzece Inie. Latem wyłowiono z niej setki martwych ryb. Zdarzenie miało miejsce po gwałtownych opadach deszczu, które spowodowały, że nieoczyszczone ścieki z lokalnej oczyszczali dostały się do rzeki. - Tu płynie śmierć. To trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć skalę – mówił jeden z mieszkańców.

Zobacz nominowany reportaż >>>

Reportaż Tomasza Patory i Joanny Pęcherskiej-Fiałek „Pracowałem w piekle i byłem jednym z diabłów”, to właściwie cykl reportaży, w których opisywaliśmy kulisy działania firmy sprzedającej telefonicznie seniorom różne przedmioty.

- Ci ludzie nie mieli żadnych zahamowań, absolutnie żadnych. Żeby tam pracować, trzeba było sumienie, jakąkolwiek moralność, uczciwość czy godność schować do kieszeni, a najlepiej w ogóle wyrzucić – mówił były telemarketer.

Zobacz pierwszą część >>>

Zobacz drugą część >>>

Autor: wg

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Uwaga! zawsze w Twojej sprawie

Uwaga! zawsze w Twojej sprawie