Lekarz nie rozpoznając wrodzonej łamliwości kości u chłopca zalecił leczenie, które przyśpieszyło tylko rozwój ciężkiej choroby i doprowadziło Dawida do kalectwa.
W wyniku lekarskiego błedu Zbigniew Poparda przez całe życie będzie kaleką.
Danuta Bernaciak przez siedem miesięcy chodziła z zaszytą w brzuchu chirurgiczną igłą. Lekarze, których oskarża o błąd nie przyznają się do winy i sugerują, że igła tkwiła w jej brzuchu od 17 lat.
Na antenie niemalże od początku programu UWAGA! aż do końca 2004 roku. Autorem cyklu był Ryszard Cebula, który wykazywał błędy lekarzy i ich niechęć do ponoszenia konsekwencji swego działania.
Po nieszczęśliwym upadku 70-letni Edward Knapczyk doznał zwichnięcia kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego. Lekarze zlekceważyli objawy - pacjent jest sparaliżowany.
Czy lekarz przeprowadzający operację popełnił błąd, którego skutkiem była amputacja nogi? Opinie w tej sprawie są podzielone.
Lekarz zwlekający z przyjęciem porodu spowodował, że dziecko uwięzione w brzuchu matki urodziło się w stanie agonalnym.
Razem na Biegun – to kolejna akcja programu „Uwaga!”. Jej pomysłodawcą jest słynny polarnik Marek Kamiński.
Nierozpoznanie przez lekarza pierwszego kontaktu objawów choroby nowotworowej spowodowało, że na operację było już za późno.
Staruszka cierpiąca na zaniki pamięci, przez nikogo niezauważona wyszła ze szpitala i zamarzła na jego dziedzińcu.
Anna Dolacka przyjechała do szpitala urodzić dziecko. Wyszła z uszkodzeniem mózgu, niewidoma, niema, w śpiączce i stanie zagrożenia życia.
Każdy z trzech ortopedów, którzy leczyli Piotra Kaweckiego stawiało błędne diagnozy. Niegroźny uraz nogi mógł się skończyć dla niego trwałym kalectwem.
Gdyby lekarze nie zaniedbali swoich obowiązków, niegroźnie wyglądający upadek nie zakończyłby się dla 16 – letniego Adama śmiertelnie.
Otarcie się pani Agnieszki o śmierć to efekt niefrasobliwości lekarzy szpitala w Wołominie, którzy nie zapewnili jej należytej opieki po cesarskim cięciu i urodzeniu dziecka.
Czy 5 - letniemu Kacprowi lekarze przez pomyłkę zoperowali zdrową nogę? O tym zdecyduje sąd. Przed chłopcem jednak kolejna operacja.
W programie „UWAGA!” kolejny reportaż z cyklu „Zmowa Milczenia”. Upośledzenie Patryka to efekt źle przeprowadzonego porodu w szpitalu miejskim w Czeladzi, który zakończył się niedokrwieniem i niedotlenieniem chłopca.
24-letni Bartosz Stołecki chcąc popełnić samobójstwo zażył całą paczkę silnych leków. Po jakimś czasie zdecydował się jednak, że chce żyć i zadzwonił na pogotowie prosząc o pomoc. W odpowiedzi usłyszał, że powinien się wcześniej zastanowić, czy chce umrzeć, czy żyć
Ordynator ze szpitala w Drezdenku został wyrokiem sądu skazany za doprowadzenie do nieumyślnej śmierci pacjenta. Lekarz podczas operacji wycięcia woreczka żółciowego poprzecinał przewody żółciowe, co spowodowało zgon.
Prokuratura i Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej badają, czy lekarze z sanatorium w Ustroniu nie popełnili karygodnego błędu, który doprowadził do śmierci kobiety.
Kobieta chora na zapalenie płuc i anginę została za wcześnie wypisana ze szpitala, w efekcie czego po 4. dniach zmarła w domu. Według lekarza śmierć nastąpiła na skutek kłopotów z sercem, a nie jak twierdzą bliscy kobiety, z powodu niedolecznia choroby i za szybkiego wypisania ze szpitala.
Na oddziale ginekologiczno – położniczym Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie wykryto przypadki zarażenia wirusem typu C. W wyniku przeprowadzonych wśród pacjentek badań wykryto około 20 przypadków zarażenia. Okazało się, że w szpitalu nie ma centralnej sterylizatorni sprzętu i materiałów medycznych.