Zaproponował podwózkę i udusił w lesie. Jest wyrok dla „bestii z Sulikowa”

Autor:
AS

Gdy zepsuł się jej skuter, zaproponował jej podwózkę. 18-letnia Magda, licealistka z małej wsi pod Kamieniem Pomorskim, nigdy nie wróciła do domu. W sprawie Dawida J. - „bestii z Sulikowa” - zapadł wyrok. 

Do zbrodni doszło w maju 2021 roku. Do zabójstwa 18-letniej Magdy przyznał się Dawid J. - mężczyzna, który już wcześniej miał na koncie brutalne morderstwo.

Wyrok dla „bestii z Sulikowa”

We wtorek w Sądzie Okręgowym w Szczecinie zapadł pierwszy wyrok ws. Dawida J. 30-letni obecnie mężczyzna został skazany na dożywocie, a o przedterminowe zwolnienie będzie mógł ubiegać się po 35 latach. Wyrok ma odbywać w warunkach terapeutycznych dla osób uzależnionych od środków psychoaktywnych.

Sąd zdecydował również, że J. ma zapłacić trójce bliskich ofiary po 100 tys. złotych zadośćuczynienia.

Wyrok nie jest prawomocny.

Zabójstwo 18-letniej Magdy

Brutalną zbrodnią pod Kamieniem Pomorskim zajmowaliśmy się w Uwadze! w 2021 roku. Zobacz reportaż >>>

Feralnego dnia licealistka pojechała na skuterze do Kamienia Pomorskiego. Chciała zrobić zakupy. Pod sklepem skuter miał się zepsuć. Na nagraniu z monitoringu widać, jak 18-latka rozmawia z Dawidem J. Mężczyzna miał zaproponować nastolatce podwózkę.

Dziewczyna nie wróciła tego dnia do domu. Zaniepokojony ojciec zgłosił jej zaginięcie. Niedługo później w pobliskim lesie znaleziono jej ciało.

Sprawca przykrył je gałęziami i przysypał liśćmi. Twarz dziewczyny była tak zmasakrowana, że konieczne było badanie DNA, aby potwierdzić jej tożsamość.

J., po zatrzymaniu, przyznał się do zbrodni. W toku śledztwa udało się ustalić, że niedługo po tym, jak 18-latka wsiadła do jego samochodu, zamroczył ją, uderzając pięścią w skroń. Następnie wywiózł do lasu, wykorzystał seksualnie, a późnił udusił.

Najmłodszy przestępca seksualny w Europie

Mężczyzna był już wcześniej karany. Przed laty został okrzyknięty najmłodszym przestępcą seksualnym w Europie. W wieku 14 lat brutalnie zamordował i zgwałcił swoją koleżankę z klasy - 13-letnią Sylwię.

- Wyjdzie z poprawczaka, wtedy będzie jeszcze większy, silniejszy. I co, wyjdzie naprawiony? To, że w poprawczaku sobie posiedział, to tak jakby był na wczasach – denerwowała się przed laty Violetta Cieślak, matka zamordowanej dziewczynki.

- Jestem zbulwersowany, że doszło do takiej sytuacji. Przecież to było wiadomo, że wcześniej czy później on coś takiego zrobi – komentował doktor Jerzy Pobocha.

Zobacz cały reportaż Uwagi! >>>

Autor:AS

Pozostałe wiadomości