Nowy prowadzący Uwagę! – Tomasz Patora. „Mam poczucie, że jestem blisko problemów zwykłych ludzi”

Autor:
Uwaga!
TVN

Dzisiejsze wydanie Uwagi! poprowadzi Tomasz Patora, jeden z najlepszych dziennikarzy śledczo-interwencyjnych w Polsce. – W zawodzie pracuję od 30 lat, ale to w Uwadze! poczułem, że jestem naprawdę blisko problemów zwykłych ludzi. Pamiętam wszystkie „dziękuję”, które słyszałem od bohaterów moich reportaży. I warto pracować dalej, by usłyszeć kolejne – mówi Tomasz Patora.

- Pracując w Uwadze! zrealizowałem około 400 reportaży. Wciąż pamiętam strach pacjentek jednego z polskich seksuologów, kiedy wahały się, czy powiedzieć mi o przestępczych praktykach terapeuty. Przed oczami mam łzy radości dziewczyn z Filipin, które przyjechały do Polski, by zarobić na chleb dla swych rodzin i które udało nam się wyrwać z niewolniczej pracy. Nie raz widziałem konsternację, setek już chyba urzędników, którzy w rozmowie przed kamerą zobaczyli krótkie nogi swoich kłamstw. Pamiętam też strach, gdy mieszkaniec podlaskiej wsi rzucił się na mnie z widłami, kiedy przyjechałem z ekipą, by zadać mu trudne pytania – przywołuje Patora.

Przed laty Tomasz, wraz z kolegą z „Gazety Wyborczej”, ujawnił jedną z najgłośniejszych polskich afer - aferę „łowców skór”. W 2023 roku ukazała się książka Patory „Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu”.

Tomasz, za swoją pracę zdobył dziesiątki nagród.

Od września będzie pojawiał się także w roli prowadzącego Uwagę! Będzie się starał opowiedzieć o kulisach spraw, którymi zajmuje się w pracy reporterskiej.

Autor:Uwaga! TVN

Pozostałe wiadomości