Dwaj oskarżeni o brutalny gwałt zwolnieni z aresztu

TVN UWAGA! 4724759

Dwaj oskarżeni o brutalny gwałt zbiorowy na swojej koleżance mogą zostać zwolnieni z aresztu po wpłaceniu 25 tysięcy poręczenia majątkowego. Ofiara boi się o swoje bezpieczeństwo. Mieszka kilkaset metrów od jednego z napastników.

- Nie zgadzamy się z decyzją, jaka zapadła wczoraj w Sądzie Okręgowym w Legnicy. Po wpłaceniu poręczenia majątkowego, tymczasowo aresztowani dwaj mężczyźni będą mogli opuścić areszt. Na złożenie zażalenia mamy siedem dni, jednak już dziś za pośrednictwem Sądu Okręgowego w Legnicy, składamy zażalenie na tę decyzję. Rozpatrywał ją będzie Sąd Apelacyjny w Wrocławiu – powiedziała Uwadze! Magdalena Serafin, Prokurator Rejonowy z Prokuratury Rejonowej w Lubinie.
Z tą decyzja nie zgadza się także mecenas Dariusz Niedźwiedź, pełnomocnik ofiary, który także zapowiedział apelację.
– Ta decyzja jest dla mnie absolutnie niezrozumiała, nie wiem dlaczego sąd zgodził się na poręczenie - mówi.
Dwaj oskarżeni nastolatkowie podali swojej ofierze w dniu jej 18 urodzin tabletkę gwałtu i brutalnie wykorzystali. Napastnicy wszystko sfilmowali i sfotografowali sowimi telefonami. Ofiara była nieprzytomna, został wyniesiona z mieszkania, nie miała żadnych szans na obronę.
Po emisji naszego reportażu, Prokuratura Rejonowa w Lubinie wszczęła śledztwo w sprawie trzech obywateli Ukrainy i Polaka, którzy byli w domu, w którym doszło do gwałtu, mogli wiedzieć o zbrodni i nie poinformować organów ścigania.
Przypominamy nasz reportaż:
Pozostałe wiadomości