3 tysiące uczniów pisało maturę przy stadionie. Dlaczego?

3 tysiące uczniów pisało maturę przy stadionie. Dlaczego?
3 tysiące uczniów pisało maturę przy stadionie. Dlaczego?
Trwają matury. Nie wszyscy egzaminy dojrzałości zdają w szkole. Blisko 3 tysiące maturzystów pisało go przy stadionie w Warszawie. Byli to uczniowie największej szkoły wspierającej edukację domową w Polsce. Co dzieje się w tradycyjnych szkołach, że dzieci i młodzież odchodzi od tradycyjnego modelu nauczania?

Czy z polską szkołą jest coś nie tak, skoro z roku na rok lawinowo przybywa uczniów, którzy wolą zajęcia online - bez bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i kolegami? Maturzystów - absolwentów takich szkół jest w tym roku kilka razy więcej niż rok temu.

Nasza reporterka zapytała maturzystów, dlaczego zrezygnowali ze szkoły i wybrali nauczanie domowe.

- Stwierdziłem, że i tak muszę się nauczyć do matury, więc równie dobrze mogę to zrobić w domu, bo lekcje nie dawały mi żadnej faktycznej pomocy - mówi jeden z uczniów.

- Miałam niekoniecznie dobre relacje z nauczycielami. Zdarzało się, że robili mi na złość. W pewnym momencie czułam się niekomfortowo w szkole - tłumaczy inna maturzystka.

Jeśli jesteś uczniem, rodzicem, a nawet nauczycielem i szkoła daje Ci w kość – napisz do nas na adres uwaga@tvn.pl, w wiadomości prywatnej na naszym Facebooku lub oznaczając publiczny post w mediach społecznościowych #tematdlauwagi.

Autor: as

Reporter: Martyna Aftyka

podziel się:

Pozostałe wiadomości