3-letnia Hania była katowana przez całe swoje życie. Jej oprawcy usłyszeli wyroki

Autor:
AS

Oprawcy trzyletniej Hani z Kłodzka usłyszeli prawomocne wyroki. Dziewczynka w 2021 roku trafiła do szpitala, gdzie zmarła. Początkowo jej matka tłumaczyła, że dziewczynka zasłabła, gdy ta polewała ją zimną wodą. Śledztwo wykazało jednak poważne obrażenia jamy brzusznej. 

Jak informuje tvn24.pl, w sprawie śmierci 3-letniej Hani z Kłodzka zapadły prawomocne wyroki. Matka dziewczynki została skazana na 3,5 roku więzienia, a jej partner na 17 lat. Sąd uznał, że oboje znęcali się nad Hanią przez prawie całe jej krótkie życie.

W trakcie śledztwa ustalono, że dziewczynka przez długie miesiące była bita, wyzywana, zamykana w ciemnym pomieszczeniu, a ilość jedzenia, które otrzymywała, była ograniczana. Bezpośrednią przyczyną śmierci dziecka było pęknięcie śledziony.

3-letnia Hania była katowana

O sprawie Hani z Kłodzka informowaliśmy w Uwadze! Zobacz cały reportaż >>>

Dziewczynka trafiła do szpitala po tym, jak partner jej matki wezwał pogotowie. Początkowo matka tłumaczyła, że dziewczynka straciła przytomność w łazience. Mówiła, że dziecko zmoczyło łóżko, więc postanowiła włożyć ją do brodzika prysznica i przez kilka minut polewać bardzo zimną wodą. Po jakimś czasie dziewczynka zaczęła słabnąć, wymiotować, a na koniec straciła przytomność.

Obrażenia na ciele dziewczynki wskazywały jednak, że kobieta mogła nie mówić prawdy. Podczas przesłuchania przyznała, że Hania została ciężko pobita przez nią i jej partnera. Mężczyzna miał kopnąć 3-latkę w brzuch, przez co prawdopodobnie doszło do pęknięcia śledziony, a następnie śmierci dziewczynki.

Kim byli oprawcy 3-letniej Hani? Zobacz reportaż Uwagi! >>>

Autor:AS

Pozostałe wiadomości