17-latek miał grozić swojej matce nożem i znęcać się nad babcią

17-latek miał grozić swojej matce nożem i znęcać się nad babcią
17-latek miał grozić swojej matce nożem i znęcać się nad babcią
Policjanci z Raciborza zatrzymali 17-latka, który miał grozić śmiercią swojej matce oraz znęcać się nad babcią. Według ustaleń śledczych, nieletni od dłuższego czasu stosował przemoc wobec swojej rodziny. Sąd zdecydował o tymczasowym zatrzymaniu podejrzanego na dwa miesiące.

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi

Na początku czerwca oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od kobiety, że w domu jej córki doszło do awantury. Wnuk miał grozić matce nożem, mówiąc, że ją zabije.

Policjanci udali się na miejsce. W mieszkaniu zastali przerażoną kobietę oraz jej bardzo pobudzonego syna. Funkcjonariusze ustalili, że wcześniej nastolatek wszczął awanturę, podczas której uderzył i groził nożem swojej matce. 17-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Materiał dowodowy pozwolił na postawienie nastolatkowi zarzutów, a sąd zdecydował, że najbliższe dwa miesiące spędzi on w izolacji. Za znęcanie kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia, a jeśli sprawca znęca się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, podlega karze do 8 lat więzienia.

Autor: DP

Źródło: KPP w Raciborzu

podziel się:

Pozostałe wiadomości