Zygzakiem jechał po A2. 26-letni kierowca zatrzymany

Zygzakiem jechał po A2
Zygzakiem jechał po A2
Kierowcy przejeżdżający autostradą A2 zauważyli niebezpiecznie jadące auto. Samochód jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Okazało się, że mężczyzna prowadzący samochód ciężarowy był kompletnie pijany. 

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi 

***

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy ciężarówki z naczepą, który jedzie autostradą A2 w kierunku Świecia zygzakiem. Zgłaszający mówili, że od dłuższego czasu obserwują, jak auto zjeżdża od lewej do prawej krawędzi pasa.

Pojazd został namierzony i policjantom udało się bezpiecznie odeskortować go do najbliższego zjazdu. Tam okazało się, że 26-letni kierowca był pijany. Jak informuje lubuska policja, mężczyzna miał problem z utrzymaniem równowagi, a porozumienie się z nim było praktycznie niemożliwe. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. 26-latek został zatrzymany.

Gdy mężczyzna wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to do trzech lat więzienia oraz odebranie prawa jazdy.

Autor: AS

podziel się: