Zaufał kobiecie poznanej w internecie. Zaczęła go szantażować

Komputer - zdjęcie ilustracyjne
Komputer - zdjęcie ilustracyjne
Młody mieszkaniec Ostrołęki zgłosił na policję, że jest szantażowany. Okazało się, że kobieta, którą poznał w internecie, żądała od niego pieniędzy po tym, jak wysłał jej zdjęcie. 

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi

Mężczyzna natknął się na profil kobiety na jednym z portali społecznościowych. Podczas rozmowy nieznajoma namówiła go na to, aby wysłał jej swoje intymne zdjęcie. Niedługo potem kobieta zaczęła go szantażować. Zażądała od niego ponad 17 tys. złotych.

Mężczyzna początkowo ugiął się pod naciskiem i wysłał na wskazane przez nią konto pięć przelewów – w sumie ponad 2 tys. złotych. Dopiero po tym zgłosił sprawę na policję.

"Apelujemy o ostrożność w przypadku kontaktów zarówno z naszymi „znajomymi”, jak i osobami obcymi. Zasada ograniczonego zaufania co do nowo poznanych osób, ale również naszych partnerów, partnerek, które znamy od krótkiego czasu, powinna nas obowiązywać zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. (...) Pamiętajmy, że wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia, bądź filmy, nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane" - apeluje policja.

Autor: AS

podziel się: