Zabarykadowała się z dzieckiem w zalanym mieszkaniu. Chciała uniknąć kary za popełnione wcześniej przestępstwo

Policjanci z Sopotu aresztowali 33-latkę, która chcąc uniknąć zatrzymania za wcześniejsze przestępstwo, zabarykadowała się w mieszkaniu. Kobieta wcześniej zalała lokal wodą. Okazało się, że w środku jest też jej 4-letnie dziecko.
Mieszkanka Sopotu zabarykadowała się w zalanym mieszkaniu
Mieszkanka Sopotu zabarykadowała się w zalanym mieszkaniu

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi Policjanci z Sopotu dostali zgłoszenie o zalewaniu jednego z mieszkań. Woda lała się z sufitu i to we wszystkich pokojach. 

W tym czasie w mieszkaniu piętro wyżej przebywała kobieta z dzieckiem. Okazało się, że zablokowała drzwi szafą. Policjantom po kilku ostrzeżeniach udało się wejść do mieszkania, gdzie zastali nietrzeźwą kobietę i jej 4-letnie przemoczone dziecko. Woda lała się z prysznica i zlewozmywaków, które zostały zatkane elementami odzieży.

Po wylegitymowaniu 33-latki funkcjonariusze ustalili, że jest ona poszukiwana do odbycia kary 15 dni pozbawienia wolności za kradzież. Kobieta podczas interwencji była agresywna, nie wykonywała poleceń policjantów i próbowała uciec z dzieckiem. Miała uderzyć jednego z funkcjonariuszy, a drugiemu grozić śmiercią. 

Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia przebadała dziecko i matkę. Kobieta miała promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dziecko z miejsca interwencji trafiło do rodziny zastępczej, a 33-latka została aresztowana.

Mieszkanka Sopotu usłyszała zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia dziecka oraz zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy. Kobieta została również ukarana dwoma mandatami w wysokości 500 złotych każdy za nie wykonywanie poleceń policjantów.

33-latka trafi do aresztu śledczego, by odbyć zasądzoną karę 15 dni pozbawienia wolności.

Autor: Dawid Pajerski

Źródło: Policja Pomorska

podziel się: