Z goglami na twarzy i siekierą w ręce napadał na sklepy. Policja zatrzymała nastolatka

Autor:
AS

Ubrany na czarno, zakapturzony, z goglami pływackimi na twarzy i siekierą w ręku – tak nastolatek z okolic Wieliczki napadał na sklepy. Za trzecim razem udało się go zatrzymać na gorącym uczynku. 

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi ***

W Wieliczce w jednej z sieci sklepów doszło do serii napadów. Tuż przed zamknięciem sklepu do środka wchodził młody mężczyzna z siekierą w ręce i żądał od kasjerów wydania mu całego utargu z kasy. Napastnik zawsze był zamaskowany – ubrany na czarno, z kapturem na głowie, goglami pływackimi zakrywającymi mu twarz. Gdy zastraszeni siekierą pracownicy dawali mu pieniądze, wybiegał ze sklepu i uciekał między budynki, gdzie trop się urywał.

O sprawie została poinformowana policja z Wieliczki. Zabezpieczono ślady oraz monitoring z obu kradzieży i próbowano ustalić, kim może być złodziej. Policjanci byli przekonani, że napastnik zaatakuje ponownie. Jak się okazało, nie mylili się.

29 maja doszło do identycznej próby kradzieży. O 22:30 do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna z siekierą w ręce i zażądał pieniędzy. Na szczęście, tym razem udało się w porę zareagować. Policjanci, którzy obserwowali sklep, zatrzymali złodzieja na gorącym uczynku.

Okazało się, że to zaledwie 17-letni mieszkaniec gminy Wieliczka.

Młody mężczyzna już usłyszał trzy zarzuty: dwa dotyczące dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzie oraz trzeci usiłowania takiego rozboju.

17-latkowi grozi do 3 lat więzienia.

Autor:AS

Źródło zdjęcia głównego: KWP Kraków