Udawał manekina, żeby oszukać ochronę galerii. 22-latek zatrzymany

Udawał manekina, żeby oszukać ochronę galerii
Udawał manekina, żeby oszukać ochronę galerii
Policja na warszawskim Śródmieściu zatrzymała 22-letniego mężczyznę pod zarzutem włamań i kradzieży. 22-latek udawał manekina, żeby zostać w galerii handlowej po jej zamknięciu, a następnie ją okraść. 

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi 

***

Ochroniarze jednej z galerii handlowych w Warszawie zatrzymali mężczyznę, który znajdował się tam po godzinach otwarcia. Okazało się, że to nie pierwszy raz, kiedy 22-latek został tam po zamknięciu.

Na monitoringu galerii widać, że mężczyzna udawał manekina – z torbą stanął nieruchomo na tle witryny sklepowej. Gdy poczuł się bezpieczny, ruszył w kierunku jednej z wysp z biżuterią i zaczął zabierać kosztowności.

Udawał manekina, żeby oszukać ochronę galerii
Udawał manekina, żeby oszukać ochronę galerii

Innej nocy 22-latek udał się po zamknięciu centrum do jednego z barów, gdzie zjadł posiłek, a następie wślizgnął się do sklepu w markową odzieżą przez szparę pod metalową osłoną. Tam zmienił swoje ubrania na nowe i wyszedł. Po wszystkim ponownie udał się do strefy z jedzeniem, żeby zjeść posiłek.

Podczas jednej z tych nocnych wizyt ochroniarze w końcu zauważyli 22-latka i wezwali policję. Okazało się, że mężczyzna ma już na koncie inne włamania i kradzieże. Wcześniej także włamał się do galerii handlowej, gdzie ukradł pieniądze z kilku kasetek.

Udawał manekina, żeby oszukać ochronę galerii
Udawał manekina, żeby oszukać ochronę galerii
Źródło: Śródmieście.policja.gov.pl

22-letni warszawiak usłyszał kolejne zarzuty włamania i kradzieży, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Najbliższej trzy miesiące spędzi w areszcie.

Autor: AS

podziel się: