Spowodował stłuczkę i uciekł do lasu. W samochodzie zostawił małego syna

Autor:
AS

Bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do stłuczki. Uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając w samochodzie swojego 4-letniego syna.

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi ***

Na jednej z ulic Krasnegostawu doszło do kolizji. Volkswagen Polo zjechał na przeciwległy pas i uderzył w jadącego z naprzeciwka Volkswagena Sharana. Tuż po zdarzeniu sprawca zdarzenia wybiegł ze swojego samochodu i uciekł do pobliskiego lasu.

Mężczyznę szybko udało się zatrzymać. Okazało się, że 31-latek nie dość, że nie miał prawa jazdy, to jechał pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał we krwi 3 promile. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-latek stracił panowanie nad samochodem.

W momencie kolizji mężczyzna nie był w aucie sam. Wiózł ze sobą 4-letniego syna, którego zostawił samego w samochodzie.

Na szczęście zarówno 45-letni kierowca, w którego wjechał 31-latek, jak i 4-latek wyszli ze zdarzenia bez szwanku.

31-letni sprawca zdarzenia usłyszał już dwa zarzuty. Odpowie za kierowanie pojazdem oraz spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości oraz za bezpośrednie narażenie małoletniego na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Sąd zdecydował również, że mężczyzna do momentu rozprawy będzie pod dozorem policji.

Autor:AS