Przedszkolanka zauważyła obrażenia na ciele 5-latki. Rodzice zostali zatrzymani

Autor:
AS

Rodzice 5-letniej dziewczynki z warszawskiej Pragi-Północ zostali zatrzymani. Wcześniej przedszkolanka zauważyła niepokojące obrażenia na ciele dziecka.

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi ***

Policjanci z Pragi-Północ zostali wezwani do jednego z przedszkoli w dzielnicy. Dyrektorka poinformowała ich, że pracująca tam opiekunka zauważyła niepokojące obrażenia na ciele 5-latki.

Na miejscu pojawił się też zespół medyczny, który potwierdził obawy pracowników. Obrażenia wskazywały na to, że dziewczynka może być ofiarą przemocy. Wszczęto procedurę Niebieskiej Karty, a 5-latka trafiła do placówki interwencyjnej.

Okazało się, że rodzina od dwóch lat znajduje się pod nadzorem kuratora. Przesłuchanie świadków i wywiad środowiskowy wskazywały natomiast na to, że dziecko jest bite przez swojego ojca.

Rodzice 5-latki zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. 42-letni ojciec dziewczynki został oskarżony o narażenie córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 5 lat więzienia.

30-letnią matkę dziecka oskarżono o nieudzielenie pomocy córce. Kobieta została objęta dozorem policyjnym i ma zakaz zbliżania się do dziecka. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Dziewczynka na czas wyjaśniania sprawy pozostanie w placówce interwencyjnej. O tym, czy wróci do rodzinnego domu zdecyduje sąd rodzinny.

Autor:AS