Pożar na poddaszu. Drogę blokował mężczyzna z nożem w ręku

Pożar na poddaszu w Radziejowie
Pożar na poddaszu w Radziejowie
Do jednego z budynków w Radziejowie (woj. kujawsko-pomorskie) wezwano straż pożarną. Ogień zaprószył się na poddaszu. Na miejscu okazało się, że dojście do pożaru jest utrudnione, bo drogę blokuje mężczyzna z nożem w ręku. 

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi

Do pożaru doszło 21 maja około godziny 19 na ulicy Działkowej w Radziejowie w jednym z budynków wielorodzinnych. Paliło się poddasze.

Zgłaszający poinformował, że na klatce schodowej znajduje się agresywny mężczyzna, który biega po budynku z nożem. Policjanci kilkukrotnie polecili mu odrzucić niebezpieczny przedmiot, ale ten nie reagował. W pewnym momencie rzucił się w kierunku jednego ze strażaków i policjantów. Dopiero po oddaniu ostrzegawczego strzału udało się go obezwładnić i zatrzymać.

41-letni mężczyzna był dość poważnie poparzony. Konieczne było przewiezienie go do szpitala śmigłowcem pogotowia. Obecnie przebywa w szpitalu pod nadzorem policji.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że to właśnie 41-latek doprowadził do pożaru na poddaszu.

W budynku, w którym doszło do pożaru, mieszka 8 rodzin. Na szczęście, nikomu z nich nic się nie stało. Wszystkich udało się bezpiecznie ewakuować.

Zatrzymany mężczyzna nie usłyszał jeszcze zarzutów. Może jednak zostać oskarżony o podpalenie i czynną napaść z nożem w ręku na funkcjonariuszy.  

Autor: as

Źródło: Policja.pl

podziel się: