Ponad 300 mauzerów z tajemniczą substancją. Policja bada czy jest niebezpieczna

Tajemnicza substancja w Woli Wodzyńskiej
Tajemnicza substancja w Woli Wodzyńskiej
Źródło: policja.pl
Kilkaset 1000-litowych mauzerów z substancją niewiadomego pochodzenia odkryto w jednej z hal w Woli Wodzyńskiej (woj. mazowieckie). Zdaniem policji sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że w okolicy są inne podobne składowiska. 

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi ***

W hali znajdowało się 330 mauzerów, w których przechowywano substancję, która może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz dla środowiska. Na miejscu pracowało kilkanaście różnych jednostek, które zabezpieczyły substancję do dalszych badań. To dopiero one ujawnią, czy odpad jest niebezpieczny dla okolicznych mieszkańców.

Nielegalne składowisko w Woli Wodzyńskiej odkryli policjanci z Częstochowy, którzy działają pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach. To właśnie w Częstochowie w 2019 roku powstała specjalna jednostka zajmująca się zwalczaniem nielegalnego procederu składowania odpadów niebezpiecznych w całej Polsce. Do tej pory policjantom i prokuraturze udało się odkryć i zabezpieczyć kilkanaście takich składowisk.

Policja dodaje, że sprawa z Woli Wodzyńskiej jest rozwojowa i niewykluczone, że w okolicy są inne podobne miejsca.

Autor: AS

podziel się: