19-latek ukradł pieniądze na leczenie dziecka. Wydał wszystko w dyskotece

TVN UWAGA! 5270585

19-letni mężczyzna ukradł puszkę z datkami na chore dziecko. Pieniądze miały być przeznaczone na leczenie 2-letniej Ani z Opoczna, która od kilku miesięcy walczy z nowotworem złośliwym.

Tę bulwersującą sprawę zgłaszaliście nam za pomocą #tematdlauwagi. Masz temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hashtagiem #tematdlauwagi.

W pomoc chorej Ani zaangażowali się mieszkańcy w całym województwie łódzkim. W wielu sklepach i przedsiębiorstwach pojawiły się puszki, do których można było wrzucać datki.

„Niestety są też ludzie, dla których walka o życie dziecka nic nie znaczy” - informuje łódzka policja.

W piątek policjanci z Opoczna zostali poinformowali, że ktoś ukradł puszkę z jednego z małych sklepów spożywczych. Pomimo że nie było w nim monitoringu, szybko udało się znaleźć sprawcę.

Okazało się, że kradzieży dokonał 19-letni mieszkaniec Drzewicy. Młody mężczyzna, podczas robienia zakupów, wykorzystał chwilę nieuwagi pracowników i ukradł datki na chore dziecko. Podczas przesłuchania ustalono, że 19-latek jeszcze tego samego wieczora wydał pieniądze na dyskotece, a samą puszkę z wizerunkiem małej Ani ukrył wśród liści w pobliskich lesie.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, grozi mu do 5 lat więzienia.

Pozostałe wiadomości