Nagrywał przewinienia kierowców, a potem miał ich szantażować. „Szeryf” z Chorzowa zatrzymany

Szantażysta z chorzowskiego rynku
Szantażysta z chorzowskiego rynku
W okolicach rynku w Chorzowie działał samozwańczy szeryf. Nagrywał przewinienia innych kierowców, a potem miał ich szantażować. Policja zatrzymała 42-letniego mieszkańca Chorzowa i postawiła mu zarzuty. Grozi mu do trzech lat więzienia. 

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi ***

Na policję w Chorzowie zgłosił się kierowca. Powiedział, że na chorzowskim rynku nieznany mu mężczyzna podszedł do niego i zaczął go szantażować. Okazało się, że chwilę wcześniej nagrał popełnione przez niego wykroczenie drogowe. Miał zażądać pieniędzy i zagrozić, że jeśli ich nie dostanie, to zgłosi sprawę na policję, która nie dość, że wystawi wyższy mandat, to nałoży na niego jeszcze punkty karne. 

Zgłaszającemu udało się zrobić zdjęcie mężczyźnie, więc policjanci szybko ustalili kim jest. To 42-letni mieszkaniec Chorzowa. Mężczyzna usłyszał już zarzut stosowania groźby w celu wymuszenia określonego zachowania, za co grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Okazało się również, że 42-latek postępował tak niejednokrotnie. Do tej pory udało się odnaleźć trzy ofiary mężczyzny. Policjanci podejrzewają jednak, że może być ich więcej.

Osoby, które czują się poszkodowane proszone są o kontakt z policjantami z chorzowskiej „dwójki” pod nr tel. 47 85 456 10 lub pod adresem e-mail: kp2@chorzow.ka.policja.gov.pl

Autor: AS

podziel się: