Miał znęcać się nad rodziną i strzelać do kota z wiatrówki. 67-latek trafił do aresztu

Mężczyzna podejrzany o znęcanie się nad rodziną i strzelanie do kota z wiatrówki
Mężczyzna podejrzany o znęcanie się nad rodziną i strzelanie do kota z wiatrówki
Policjanci z Kraśnika otrzymali zgłoszenie o 67-latku, który strzelał z wiatrówki do kota. Funkcjonariusze ustalili, że dopuszczał się on również psychicznego znęcania się nad rodziną. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w areszcie na trzy miesiące. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi

W miniony weekend dyżurny z Komisariatu Policji w Kraśniku otrzymał informację o postrzeleniu kota z wiatrówki na jednej z posesji na terenie gminy Wilkołaz. Policjanci udali się na miejsce, jednak podejrzewany mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku. Obok budynku były widoczne ślady krwi. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 67-latek od kilku miesięcy znęcał się również psychicznie nad swoją żoną i synem, grożąc im także pozbawieniem życia.

Następnego dnia mundurowi z Wilkołaza zatrzymali 67-latka w jego mieszkaniu. Usłyszał on zarzuty znęcania się nad rodziną, a także znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem, którego miał postrzelić w tułów z odległości około 2 metrów. Zranionego zwierzęcia nie udało się odnaleźć.

Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Dawid Pajerski

Źródło: KPP Kraśnik

podziel się: