Miał uwięzić w piwnicy nowo poznaną kobietę. Został aresztowany

Miał uwięzić w piwnicy kobietę
Uwięził w piwnicy nowo poznaną kobietę
5 lat więzienia grozi 41-letniemu mężczyźnie, który miał uwięzić nowo poznaną 32-latkę w piwnicy jednego z budynków w centrum Warszawy. Wołającą o pomoc kobietę uwolnili policjanci.

Do śródmiejskiej komendy policji zgłosiła się zaniepokojona kobieta, która poinformowała funkcjonariuszy, że jej 32-letnia córka nie wróciła na noc do domu. Policjanci ustalili, że kobieta może być w jednym z budynków przy ulicy Koszykowej. Funkcjonariusze usłyszeli w piwnicy wołającą o pomoc32-latkę. Wyważyli drzwi do pomieszczenia i uwolnili kobietę. Pokrzywdzona została przetransportowana do szpitala.

Jeszcze tego samego dnia mundurowi namierzyli mężczyznę, który mógł mieć związek ze sprawą. Podejrzany przyjechał samochodem pod budynek, w którego podziemiach była kobieta. W momencie zatrzymania 41-latek zachowywał się agresywnie wobec interweniujących policjantów. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Mężczyzna został aresztowany i usłyszał zarzuty pozbawienia wolności człowieka oraz złamania sądowego zakazu. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. 41-latek został objęty dozorem oraz dostał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście.

Autor: Dawid Pajerski

Źródło: KRP I w Śródmieściu

podziel się: