77-latek wyłamał szlaban i wjechał na przejazd kolejowy. Zobacz nagranie

Kierowca lexusa zignorował znaki
77-letni kierowca lexusa, mimo sygnałów świetlnych i opuszczających się szlabanów, wjechał na przejazd kolejowy. Policja opublikowała nagranie ze zdarzenia. 

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi

Policjanci z ruchu drogowego zostali poinformowani o tym, że rogatki w Rudzie Talubskiej zostały zniszczone. Nagranie z monitoringu wyjaśniło, co wydarzyło się na przejściu kolejowym.

Widać na nim samochód marki Lexus, który wjeżdża na przejazd kolejowy, mimo pulsującej sygnalizacji świetlnej i opuszczających się szlabanów. Auto wyłamało jedną z zapór i zatrzymało się dopiero, gdy jedna z barier opadła na jego maskę. Chwilę później kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Na szczęście, zbliżający się pociąg nie zdążył jeszcze nadjechać.

Policja ustaliła, że kierowcą lexusa był 77-letni mężczyzna, który został ukarany 2 tysiącami złotych mandatu i 15 punktami karnymi.

Policja opublikowała na swojej stronie nagranie ze zdarzenia ku przestrodze.

„Przypominamy, że pulsujące czerwone światła na przejazdach kolejowych to nie ostrzeżenie. To zakaz wjazdu na przejazd. Ignorowanie znaków i sygnałów świetlnych jest wciąż główną przyczyną wypadków na przejazdach w Polsce” – czytamy na stronie mazowieckiej policji.

Autor: AS

podziel się: