22-latka miała okraść własnych rodziców. Grozi jej do 10 lat więzienia

22-latka, która jest podejrzana o kradzież narzędzi z piwnicy jej rodziców
22-latka, która jest podejrzana o kradzież narzędzi z piwnicy jej rodziców
Źródło: Policja Pomorska
Policjanci z Tczewa zatrzymali 22-latkę podejrzaną o kradzież elektronarzędzi i karty płatniczej. Młoda kobieta usłyszała już zarzuty, grozi jej do 10 lat więzienia.

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zostali zawiadomieni o kradzieży elektronarzędzi o łącznej wartości 3100 złotych z piwnicy jednego z mieszkań w Tczewie. 

Ustalenia policji i materiał dowodowy wskazywały na córkę właścicieli. 22-latka na początku stycznia miała kilkukrotnie wejść do piwnicy swoich rodziców i ukraść narzędzia. Jej łupem miały paść m.in. wiertarki i szlifierki. Ponadto kobieta miała zabrać z rodzinnego domu kartę płatniczą i dwukrotnie wypłacić pieniądze - blisko 1000 złotych. 

Policjanci zatrzymali 22-latkę. Funkcjonariuszom udało się też odzyskać skradziony sprzęt.

Śledczy przedstawili kobiecie zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia oraz dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, za co Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: Dawid Pajerski

Źródło: Policja Pomorska

Źródło zdjęcia głównego: Policja Pomorska

podziel się: