Miała porwać i torturować 14-latkę. Sąd zawiesił 39-latce prawa rodzicielskie

TVN UWAGA! 5344832

14-letnia Kasia została porwana przez grupę młodzieży, którą miała dyrygować dorosła kobieta - matka koleżanki Kasi. Dziewczyna była przypalana papierosami, częściowo ogolono jej głowę, robiono kompromitujące zdjęcia. Sąd w Poznaniu zajął się sprawą 39-letniej Pauliny K., która miała dowodzić grupą. Kobiecie, matce trójki dzieci, zawieszono prawa rodzicielskie.

Poznański sąd już w lipcu rozpoczął postępowanie dotyczące pozbawienia władzy rodzicielskiej 39-letniej Pauliny K.
Jak informuje tvn24.pl, sprawa ta została na razie odroczona do grudnia, ale już teraz poznański sąd wydał postanowienie, które w trybie zabezpieczającym zawiesza prawa rodzicielskie 39-latce.
Kobieta jest matką trójki dzieci w wieku 7, 13 i 16 lat. 13-latka miała razem z matką brać udział w uprowadzeniu i znęcaniu się nad 14-letnią koleżanką dziewczynki.
Porwali i torturowali 14-latkę
O sprawie informowaliśmy już w Uwadze! Zobacz cały reportaż >
14-letnia Kasia została porwana przez grupę nastolatków, którą miała dyrygować 39-letnia Paulina K. O zdarzeniu matkę 14-latki poinformował chłopak Kasi. Rozpoczęły się poszukiwania.
- Kiedy policjanci podeszli do auta, od razu zauważyli zdenerwowaną i rozpłakaną 14-latkę. Była ubrudzona od ziemi i piachu. Sprawcy zaczęli być wulgarni i agresywni, nie wykonywali poleceń – opowiadał Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
Policja zatrzymała w tej sprawie pięć osób. 39-letnia Paulina K. oraz 17-letni Alan trafili do aresztu. Młodsza młodzież, biorąca udział w znęcaniu się nad Kasią, została umieszczona w ośrodkach wychowawczych.
- Ta pani i ten nastolatek mają zarzuty dotyczące uprowadzenia i pozbawienia wolności małoletniej pokrzywdzonej, mają również zarzut dotyczący zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem, a także nagrywania i utrwalania przebiegu tego zdarzenia.
- Była przypalana papierosami, ciągnięta po ziemi, rozbierana. Robili jej zdjęcia. Dali jej alkohol i kazali wypić. Oblali ją sokiem i piwem i powiedzieli, że jeśli nie zrobi tego, co chcą, to ją zabiją – wyznawała matka Kasi.
Rodzina 14-letniej Kasi opowiedziała reporterowi Uwagi! dlaczego miało dojść do porwania. Zobacz cały reportaż >
Pozostałe wiadomości