Kobieta zauważyła przebitą oponę w aucie. Nie wiedziała, że padła ofiarą przestępców

TVN UWAGA! 5356796

Zauważyła, że ma przebitą oponę, wysiadła z samochodu i to wykorzystali złodzieje. Uwaga na metodę kradzieży „na kolec”.

Jedną z ofiar metody "na kolec" była ostatnio mieszka Grodziska Mazowieckiego. Kobieta zostawiła samochód na jednym z grodziskich parkingów. Po zrobieniu zakupów wsiadła do auta i odjechała. Kilkaset metrów dalej zorientowała się, że jedna z opon jej samochodu jest pęknięta.
Kiedy wysiadła z samochodu, żeby obejrzeć opony i zadzwonić po pomoc, nagle do jej auta podbiegł nieznajomy mężczyzna, otworzył drzwi i ukradł ze środka jej torebkę leżącą na siedzeniu.
Sytuację zauważył policjant w wydziału kryminalnego grodziskiej policji. Funkcjonariusz wezwał wsparcie. Udało się zatrzymać złodzieja i jego dwóch wspólników. Zatrzymani to obywatele Gruzji, w wieku od 23 do 28 lat. W ich samochodzie znaleziono nóż. Potwierdziło się, że mężczyźni specjalnie przecięli oponę w samochodzie kobiety, aby zmusić ją do zatrzymania się, by później ją okraść.
Zatrzymanym postawiono zarzuty wspólnego dokonania uszkodzenia opony oraz kradzieży torebki z zawartością po wcześniejszym przebiciu koła. Prokuratura skierowała także do sądu wniosek o areszt dla wszystkich trzech mężczyzn. Zgodnie z decyzją sądu mężczyźni spędzą najbliższe dwa miesiące za kratami.
Pozostałe wiadomości