Nagroda Godina przyznana została profesorowi za całokształt pracy. Prof. Maciejewski jest pierwszym Polakiem wyróżnionym w ten sposób. Nagroda ta pozwala laureatowi na zwiedzenie w ciągu roku 12 wybranych przez niego najlepszych na świecie klinik rekonstrukcyjnych.

Profesor Maciejewski otrzymał także nagrodę za najlepszą operację 2019 roku. Została nią operacja przeszczepu narządów szyi z jednoczesnym przeszczepem szpiku Tymka. Zobacz reportaż>>>

Chłopiec, kiedy miał 13 miesięcy połknął granulki do udrażniania rur. Preparat wypalił mu górne drogi oddechowe i część przewodu pokarmowego. Uszkodzona została jego tchawica, krtań i przełyk. Dzięki profesorowi Maciejewskiemu, Tymek ma szansę na normalne życie. - Usłyszałem o tej nagrodzie w radiu, to ogromny sukces, złożyłem gratulacje panu profesorowi – powiedział Uwadze! Robert Kasprzyk, tata Tymka.  – Jednak zespołowi pana profesora nigdy dostatecznie mocno nie będziemy w stanie podziękować. Przed Tymkiem cały czas długa rehabilitacja, są postępy, ale wszystko wymaga czasu. Niedawno nauczył się mówić: "mama".

Profesor Adam Maciejewski jest kierownikiem Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w Centrum Onkologii w Gliwicach. Na swoim koncie ma również pierwszą na świecie operację przeszczepu twarzy, ratującą życie pacjenta oraz pierwszy na świecie złożony przeszczep narządów szyi u dorosłego mężczyzny.