Dziewczyna ma teraz 16 lat. Dwa lata temu poznała księdza Adama W., który uczył religii w jej gimnazjum. Kiedy straciła bliską osobę, przeszła załamanie nerwowe, wtedy relacja pomiędzy katechetą a uczennicą stała się bliższa.

- Nigdy bym nie przypuszczała, że może dojść do takiej sytuacji jak teraz. Nadszedł chyba taki moment, że ona się przed księdzem bardziej otworzyła. Mówiła mi, że on jej pomaga, że w pewnym momencie się załamała, a rozmowa z księdzem pomaga jej wyjść z tego. I właśnie to był ten okres, którego dotyczą pierwsze zarzuty – mówi matka dziewczyny.

Doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez księdza złożył aktualny chłopak dziewczyny, któremu nastolatka zwierzyła się ze swoich dramatycznych przeżyć. Ksiądz Adam W. został aresztowany na trzy miesiące.

- Podejrzanemu przedstawiono trzy zarzuty. Pierwszy z tych zarzutów dotyczy okresu od września 2013 roku do września 2014 roku. Jest to zarzut obcowania płciowego z małoletnią poniżej lat 15 oraz doprowadzenia jej do poddania się innej czynności seksualnej. Kolejny z zarzutów dotyczy okresu od listopada 2014 roku do lutego 2015 roku. Dotyczy to pięciu przestępstw zgwałcenia małoletniej. Do gwałtów dochodziło poprzez zastosowanie przemocy wobec poszkodowanej. Kolejny, ostatni zarzut, dotyczy kwietnia bieżącego roku, kiedy to doszło do pozbawienia wolności małoletniej pokrzywdzonej, a następnie do dwukrotnego jej zgwałcenia. Podejrzany złożył oświadczenie, w którym stwierdza, że odbywał stosunki seksualne z małoletnią poniżej lat 15 – mówi Daniel Prokopowicz, Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

Nastolatka zgodziła się na spotkanie z reporterką UWAGI!, ale nie chciała rozmawiać przed kamerą. Potwierdziła, że zarzuty są zgodne z prawdą i pokrywają się z jej zeznaniami. Nie chciała jednak podawać żadnych szczegółów.

Ksiądz Adam W. ma 45 lat. Był wikariuszem między innymi w Kielcach, Skalbmierzu, Jędrzejowie, Busku. W 2011 roku został duszpasterzem młodzieży. Organizował wiele wyjazdów dla młodych, rekolekcje z dziećmi, oazy. W ostatniej swojej parafii w Żarczycach Dużych pracował od marca jako administrator, czyli osoba pełniąca funkcję proboszcza. Ze śledztwa wynika, że to między innymi tam w kwietniu tego roku zgwałcił nastolatkę, potem przetrzymywał ją siłą, a później ponownie zgwałcił.

 

 

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem - czekamy na Wasze zgłoszenia. Wystarczy w mediach społecznościowych otagować swój wpis (z publicznymi ustawieniami) #tematdlauwagi. Monitorujemy sieć pod katem Waszych alertów.

 

Dodaj komentarz