Zobacz poprzedni program Uwaga! Koronawirus z Dorotą Gardias >>>

- Fizycznie wszystko jest bardzo dobrze. Jednak pojawiło się coś, co mnie bardzo zaskoczyło, czego początkowo w ogóle nie powiązałam z COVID-em. Okazuje się, że istnieje coś takiego jak mgła mózgowa, mgła covidowa – mówi nam Dorota Gardias.

Objawia się ona specyficznymi zanikami pamięci.

- Zapominam imion, słów w dwuczłonowych nazwach, np. gdy chcę powiedzieć „wózek inwalidzki”, zapominam „inwalidzki”. To są rzeczy, które się zdarzają na co dzień, ale kiedy takie sytuacje w ciągu tygodnia powtarzają się 20-30 razy, to zaczyna to być zastanawiające – wskazuje.

I dodaje, że lekarze potwierdzają, że ludzie, którzy przeszli koronawirusa, mają większe trudności z efektywną pracą i skupieniem. – Faktycznie jest tak, że zapowiadając pogodę, muszę się bardzo mocno skoncentrować, bo zapominam, czy już coś mówiłam, czy nie.

- Lekarze nie wiedzą jeszcze, czy taka dolegliwość jest długotrwała i czy minie. Nie znają też przyczyny pojawiania się takiej mgły mózgowej.

Zobacz także: Opracowano lek, który blokuje transmisję SARS-CoV-2

Dziś w programie poruszyliśmy również temat ratowników medycznych, którzy w obecnych czasach często muszą przejmować rolę lekarzy pierwszego kontaktu.

Uwagę! Koronawirus można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku o 19:25 zaraz po głównym wydaniu Faktów.

Więcej informacji na temat koronawirusa znajdziesz na stronie Zdrowie.tvn.pl >>>

Zdrowie.tvn.pl
Zdrowie.tvn.pl

Dodaj komentarz