Reporterka Uwagi! z nominacją do Grand Press. Cykl „Motylek” powalczy o nagrodę

TVN UWAGA! 5351498

Reporterka Uwagi! Edyta Krześniak znalazła się wśród nominowanych do prestiżowej nagrody Grand Press w kategorii Reportaż telewizyjny/wideo. O nagrodę będzie walczył cykl „Motylek” o nastolatce zmagającej się z anoreksją.

W tym roku jury konkursu 26. edycji Grand Press wyróżniło siedem osób w kategorii Reportaż telewizyjny/wideo. Są to:
Marcin Gutowski – „Czarno na białym”, TVN 24 Cykl „Bielmo”: „Strefa ciszy”, „Otchłań kłamstwa”, „Święty dwór”, „Strach przed prawdą” Piotr Jacoń – „Czarno na białym”, TVN 24 „Wszystko o moim życiu. Kacper” Edyta Krześniak – „Uwaga!”, TVN Cykl „Motylek” Olga Orzechowska – TVN 24 GO Cykl „7 żyć”: odc. 1. „Lubię zapierdalać”, odc. 2. „Różne są zapachy” Marek Osiecimski – „Czarno na białym”, TVN 24 Cykl „Kanada pachnąca cierpieniem”: odc. 1. „Dzieci nie tego Boga”, odc. 2. „Znów staniemy się ludźmi”, odc. 3. „Prawda i pojednanie” Michał Przedlacki – „Superwizjer”, TVN Cykl reportaży wojennych z Ukrainy: „Ucieczka z Irpienia”; „Obrońcy Charkowa. Pierwsza linia frontu” Marcin Wyrwał – Onet „Drony i artyleria”
Cykl „Motylek” Edyty Krześniak to historia nastoletniej Matyldy, która od kilku lat zmaga się z anoreksją. To także opowieść o fatalnym stanie psychiatrii dziecięcej w Polsce. Pomimo ogromnych wysiłków, rodzicom Matyldy trudno znaleźć ratunek dla córki.
- Oburza mnie, że w naszych kraju, jeśli chodzi o psychiatrię czy psychoterapię, nie można liczyć na pomoc. Gdyby nie to, że każdy grosz odkładamy i opłacamy leczenie prywatnie, to pewnie byśmy dawno nie mieli córki – mówi matka nastolatki, która walczy z anoreksją.
Zobacz reportaże z cyklu „Motylek”:
Zwycięzców tegorocznych nagród Grand Press poznamy 13 grudnia.
Pozostałe wiadomości