Reporterka Uwagi! z nominacją do Grand Press. Cykl „Motylek” powalczy o nagrodę

TVN UWAGA! 5351498
TVN UWAGA! 5351498
Reporterka Uwagi! Edyta Krześniak znalazła się wśród nominowanych do prestiżowej nagrody Grand Press w kategorii Reportaż telewizyjny/wideo. O nagrodę będzie walczył cykl „Motylek” o nastolatce zmagającej się z anoreksją.

W tym roku jury konkursu 26. edycji Grand Press wyróżniło siedem osób w kategorii Reportaż telewizyjny/wideo. Są to:

Marcin Gutowski – „Czarno na białym”, TVN 24 Cykl „Bielmo”: „Strefa ciszy”, „Otchłań kłamstwa”, „Święty dwór”, „Strach przed prawdą”Piotr Jacoń – „Czarno na białym”, TVN 24 „Wszystko o moim życiu. Kacper”Edyta Krześniak – „Uwaga!”, TVN Cykl „Motylek”Olga Orzechowska – TVN 24 GO Cykl „7 żyć”: odc. 1. „Lubię zapierdalać”, odc. 2. „Różne są zapachy”Marek Osiecimski – „Czarno na białym”, TVN 24 Cykl „Kanada pachnąca cierpieniem”: odc. 1. „Dzieci nie tego Boga”, odc. 2. „Znów staniemy się ludźmi”, odc. 3. „Prawda i pojednanie”Michał Przedlacki – „Superwizjer”, TVN Cykl reportaży wojennych z Ukrainy: „Ucieczka z Irpienia”; „Obrońcy Charkowa. Pierwsza linia frontu”Marcin Wyrwał – Onet „Drony i artyleria”

Cykl „Motylek” Edyty Krześniak to historia nastoletniej Matyldy, która od kilku lat zmaga się z anoreksją. To także opowieść o fatalnym stanie psychiatrii dziecięcej w Polsce. Pomimo ogromnych wysiłków, rodzicom Matyldy trudno znaleźć ratunek dla córki.

- Oburza mnie, że w naszych kraju, jeśli chodzi o psychiatrię czy psychoterapię, nie można liczyć na pomoc. Gdyby nie to, że każdy grosz odkładamy i opłacamy leczenie prywatnie, to pewnie byśmy dawno nie mieli córki – mówi matka nastolatki, która walczy z anoreksją.

Zobacz reportaże z cyklu „Motylek”:

PSYCHIATRIA DZIECIĘCA W KRYTYCZNYM STANIE. „CÓRKA POWIEDZIAŁA, ŻE CHCE BYĆ KOŚCIOTRUPEM” >

RODZICE 14-LETNIEJ MATYLDY ZMAGAJĄCEJ SIĘ ANOREKSJĄ: GDYBY NIE LECZENIE PRYWATNE, NIE MIELIBYŚMY JUŻ CÓRKI >

Zwycięzców tegorocznych nagród Grand Press poznamy 13 grudnia.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Uwaga! zawsze w Twojej sprawie

Uwaga! zawsze w Twojej sprawie