Na przekroczoną zawartość azotynu sodu, wskazał Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach, który badał próby galarety, którą zatruł się 54-latek z w Nowej Dębie.
Rodzina Magdaleny Żuk, która 7 lat temu zmarła podczas wycieczki w Egipcie, domaga się od biura podróży zadośćuczynienia. W Sądzie Okręgowym w Łodzi w wydziale cywilnym odbywa się dziś drugie posiedzenie w tej sprawie. Wezwani zostali świadkowie, znajomi Magdaleny Żuk, którzy próbowali zorganizować jej wcześniejszy powrót z Egiptu do Polski.
W pożarze stracili cały swój dobytek, a przede wszystkim dach nad głową. Liczyli na wsparcie gminy, ale mocno się zawiedli.
- Sprawcy takich przestępstw często mają dwie twarze – mówi biegły psychiatra. Kim jest sprawca brutalnej napaści w centrum Warszawy i dlaczego zaatakował 25-latkę?
W dzisiejszej Uwadze! o brutalnym napadzie, do którego doszło w samym centrum Warszawy. Kim jest sprawca i dlaczego zaatakował 25-latkę?
Pan Dominik zgłosił się do prywatnej pracowni diagnostycznej na rezonans magnetyczny. To zwykłe, rutynowe badanie, w tym przypadku skończyło się śmiercią. 49-latek doznał wstrząsu anafilaktycznego. Dlaczego personel medyczny nie był w stanie pomóc mężczyźnie?
Rozpędzony samochód osobowy wjechał w grupę osób na placu Rodła w Szczecinie, a następnie odjechał i doprowadził do zderzenia kilku pojazdów. Poszkodowanych jest 20 osób, stan dwóch osób określany jest jako krytyczny, kolejnych czterech - jako ciężki.
Badanie rezonansem magnetycznym jest bardzo dokładnym i nieinwazyjnym badaniem. Pod warunkiem, że przeprowadza je wykwalifikowany personel, który umie zareagować ma wypadek niepożądanej reakcji alergicznej. O tym, jak wygląda takie badanie, rozmawialiśmy z wojewódzkim konsultantem kardiologii.
Karol Z. oferował pomoc w zbiórkach charytatywnych. Rodzice chorych dzieci w jego obietnicach pokładali wielkie nadzieje, ale dziś czują się oszukani i zastraszani.
Przeraźliwy huk i przelatujące pociski sprawiają, że mieszkańcy ulicy Młyńskiej w Limanowej boją się normalnie wychodzić z domu. Podczas realizacji reportażu nad głowami naszej ekipy dwukrotnie przeleciał pocisk wystrzelony z broni palnej.
Firma T. oferowała, głównie seniorom, produkty pseudomedyczne oraz ezoteryczne. Za niektóre z nich trzeba było zapłacić nawet 10 tys. złotych. Policja poinformowała o zarzutach dla ośmiu osób związanych z firmą. Redakcja Uwagi! i Tomasz Patora od początku zajmowali się tą sprawą.
Pani Agnieszka jest niepełnosprawna, porusza się na wózku. Kilka lat temu wymyśliła, że będzie zarabiać, śpiewając z nagłośnieniem na ulicy. To nie spodobało urzędnikom w Kołobrzegu.
Przeraźliwy huk i przelatujące pociski sprawiają, że mieszkańcy ulicy Młyńskiej w Limanowej boją się normalnie wychodzić z domu. Podczas realizacji reportażu nad głowami naszej ekipy dwukrotnie przeleciał pocisk wystrzelony z broni palnej.
Pani Agnieszka jest niepełnosprawna, porusza się na wózku. Kilka lat temu wymyśliła, że będzie zarabiać, śpiewając z nagłośnieniem na ulicy. To nie spodobało się urzędnikom w Kołobrzegu.
- Sytuacja w rolnictwie jest krytyczna. Żyjemy teraz z oszczędności. Mówią, żeby brać kolejne kredyty, ale kto i za co je będzie spłacał? - mówią rolnicy, którzy kolejny tydzień prowadzą protesty.
- Sytuacja w rolnictwie jest krytyczna. Żyjemy teraz z oszczędności. Mówią, żeby brać kolejne kredyty, ale kto i za co je będzie spłacał? - mówią rolnicy, którzy kolejny tydzień prowadzą protesty.
Plastry na ból, woda z Nilu i pióra Turula m.in. takie produkty telemarketerzy firmy T. sprzedawali seniorom. O sprawie kilkukrotnie informowaliśmy w Uwadze! Teraz prokuratura postawiła zarzuty 11 osobom. Chodzi o szkodę na 40 milionów złotych i ponad 80 tysięcy oszukanych osób.
Krystian W., tzw. "Krystek", został skazany na 15 lat więzienia. Mężczyzna był oskarżony o 65 przestępstw, w tym aż 40 o charakterze seksualnym. Według aktu oskarżenia, "Krystek" miał skrzywdzić co najmniej 33 kobiety, z czego większość z nich nie miała 18 lat, a część nawet 15. Zobacz relację Tomasza Patory.
Samorzeczniczka w spektrum autyzmu i ADHD, jedna z kilkudziesięciu podobnych jej osób zadających pytania znanym osobom w programie „Autentyczni”. Klaudia Lewandowska, spotkanie z raperem Matą postanowiła wykorzystać do szerzenia wiedzy o problemach osób w spektrum.
Ponad 10 lat temu maszyna zmiażdżyła mu twarz. Lekarze z Gliwic podjęli się wówczas pierwszego w Polsce przeszczepu twarzy i pierwszego na świecie zabiegu tego typu ratującego życie. Jak dziś funkcjonuje pan Grzegorz?
54-letni mężczyzna zmarł po zjedzeniu galarety, kupionej na miejscowym targu, dwie inne osoby trafiły do szpitala. Reporterka Uwagi! dotarła do małżeństwa, które bez wymaganych pozwoleń, produkowało i sprzedawało mięsne produkty.
Tuż pod domem pana Piotra powstała myjnia samochodowa. Mężczyzna poprosił redakcję Uwagi! o pomoc. Nieustanny hałas i opary z myjni uprzykrzyły życie jego rodzinie . Po kilku tygodniach od emisji naszego reportażu sytuacja się poprawiła. Mężczyzna wysłał nam film.
Patodeweloperka czy inwestycje w przyszłość? Świeradów-Zdrój - jedno z najbardziej urokliwych uzdrowisk w Polsce, zamienił się w plac budowy. Wielu mieszkańców narzeka, że zmiany dokonują się ich kosztem.
Uwaga! została nagrodzona za promowanie dawstwa szpiku. Statuetkę anioła i tytuł „Redakcji z życiem”, przyznała nam fundacja DKMS, która pomaga poszukiwać dawców szpiku.
W więzieniu przeżył 18 lat piekła za zbrodnię, której nie popełnił. W 2018 roku warunkowo wyszedł na wolność, a po dwóch miesiącach został uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Tomasz Komenda zmarł w środę rano. Miał 46 lat. Zobaczcie, jak wyglądały przełomowe chwile w jego życiu.
Grzegorz Głuszak, dziennikarz Uwagi! i Superwizjera sprawą Tomasza Komendy zajął się jeszcze, kiedy niesłusznie skazany mężczyzna siedział w więzieniu. Relacjonował też chwile, kiedy Komenda po 18 latach wychodził na wolność, a także jego późniejsze losy. Jak zapamiętał bohatera swoich reportaży?
Tomasz Komenda nie żyje. Sześć lat temu reporter Uwagi! i Superwizjera Grzegorz Głuszak ujawnił, że Komenda przez 18 lat niesłusznie siedział w więzieniu. Ostatecznie Tomasz Komenda został uniewinniony.
Tomasz Komenda nie żyje, dowiedział się dziennikarz Uwagi! i Superwizjera Grzegorz Głuszak. Komenda spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Na wolność wyszedł w 2018 roku.
Od kilku lat pokazujemy protesty mieszkańców dolnośląskich miejscowości, którzy nie chcą być śmietnikiem dla Polski i Europy. Część z nich otrzymała fragmenty prywatnych rozmów, mających charakter czatów, jakie miał prowadzić jeden z politycznych liderów z podwładnym.
Od kilku lat pokazujemy protesty mieszkańców dolnośląskich miejscowości, którzy nie chcą być śmietnikiem dla Polski i Europy. Część z nich otrzymała fragmenty prywatnych rozmów, mających charakter czatów, prowadzonych pomiędzy jednym z politycznych liderów a jego podwładnym.