Po tragicznym wypadku mówił, że „była to konfrontacja bezpiecznego auta z trumną na kołach”. Jak podaje tvn24.pl, łódzki adwokat usłyszał wyrok za spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie kobiety.
Od głośnego zaginięcia Beaty Klimek minęło ponad pół roku. Los kobiety wciąż jest nieznany, ale kilka dni temu zatrzymano jej męża, w związku ze sprawą o znęcania się nad ich dziećmi.
3 lutego panią Agnieszkę zbudził hałas. Okazało się, że auto przed jej domem płonie. Kobieta żyje w ciągłym strachu. Jest pewna, że pożar wywołał mężczyzna, który od miesięcy ją prześladuje. Co w tej sprawie robią służby?
Szpitalne Oddziały Ratunkowe powszechnie kojarzą się z niekończącymi się godzinami w poczekalni. Czy to cała i jedyna prawda o SOR-ach? Nasza reporterka Anna Mierzejewska na oddziale ratunkowym jednego z krakowskich szpitali spędziła kilka dni. Jakie obrazy i sytuacje zarejestrowała?
Mąż zaginionej Beaty Klimek, Jan K., został zatrzymany, dowiedzieli się dziennikarze Uwagi! Mężczyzna może niebawem usłyszeć zarzuty. Mają nie dotyczyć one jednak zaginięcia pani Beaty, a znęcania się nad dziećmi.
Czy jajka z wolnego wybiegu mają inne właściwości zdrowotne niż jaja z chowu klatkowego? Czy kupując jajka na bazarze rzeczywiście dostajemy te ze wsi? Na co zwracać uwagę, wybierając jajka?
Czy jajko jest świeże? Nasza ekspertka tłumaczy, na co trzeba zwrócić uwagę po rozbiciu jajka, żeby przekonać się, czy nadaje się do zjedzenia. Zobacz!
Jak rozpoznać, czy jajko jest świeże? - Najprostsza metoda to jest tak zwana "próba wodna". Musimy wiedzieć, że w jajku jest komora powietrzna i jak jajko się starzeje, to ta komora powietrzna powiększa się - tłumaczy nasza ekspertka.
Czy jajka z wolnego wybiegu mają inne właściwości zdrowotne niż jaja z chowu klatkowego? Czy kupując jajka na bazarze rzeczywiście dostajemy te ze wsi? Na co zwracać uwagę kupując jajka?
„Twoje dzieci mają niedługo komunię. Jak mnie pytają czy dzwoniłaś, serce mi pęka, oczy szklą się, ale wiem że nie mogę się przy nich rozpłakać, muszę być silna”, to poruszające słowa siostrzenicy zaginionej Beaty Klimek. Ola Klimek apeluje, by nie zapominać o sprawie jej cioci. I by każdy kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, zgłosił się na policję.
70-letnia mieszkanka Tych nie miała pojęcia, że padła ofiarą oszustów. Kobieta, która do niej zadzwoniła, przekonała ją, że jej oszczędności są w niebezpieczeństwie i musi natychmiast je wypłacić z banku, a potem przekazać "policjantom". Gdyby nie czujność taksówkarza, który wiózł seniorkę na miejsce przekazania pieniędzy, kobieta straciłaby kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Grupa pracujących w Norwegii Polaków poważnie zatruła się rtęcią i innymi metalami ciężkimi. Badania krwi przyniosły szokujące wyniki. Zdaniem ekspertów podobnego zatrucia w całej Europie nie widziano od dekad. Tymczasem pracodawcy robotników milczą.
Czy dzięki nowoczesnej technologii uda się rozwiązać sprawę brutalnego morderstwa sprzed 16 lat? Policjanci opublikowali zdjęcie, na którym widać, jak mogła wyglądać ofiara.
Polscy pracownicy zatruci w Norwegii rtęcią, cynkiem i kadmem. Pracowali przy rozbudowie jednej z największych na świecie hut cynku. Sprawa dotyczy wielu osób, ale w najgorszym stanie jest ośmioro spawaczy, którzy zatruli się rtęcią.
55-letni mężczyzna ze Słupska cudem uniknął „oszustwa nigeryjskiego”. Słupszczanin myślał, że pomaga wdowie z Francji. Na szczęście pracownicy banku w porę zareagowali i powiadomili policję.
Przeterminowana lub wręcz zepsuta żywność i promocje, które w rzeczywistości nimi nie są. Bracia - pan Tomasz i pan Piotr, podczas zakupów, wychwytują duże ilości takich towarów, po czym zgłaszają to odpowiednim instytucjom.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów namawia, by zgłaszać nieprawidłowości w cenach do Inspekcji Handlowej. Bohaterowie dzisiejszego materiału zadzwonili do tego urzędu, by sprawdzić, jak to wygląda w praktyce.
Coraz więcej osób boi się wynajmować swoje mieszkania. - Z obserwacji detektywistycznych wynika, że niepłacący to są osoby, które pracują. Mają auto, jeżdżą na wczasy, a nie płacą za mieszkanie, bo nie muszą - mówi nasz rozmówca.
Dziś w Uwadze! pokazaliśmy historie osób, które wynajęły swoje mieszkania i napotkały problemy z lokatorami. Jeśli uważasz, że w prawie powinny nastąpić zmiany dotyczące właścicieli i najemców, zapoznaj się z poniższą petycją.
Coraz więcej osób boi się wynajmować swoje mieszkania. "Z obserwacji detektywistycznych wynika, że niepłacący to są osoby, które pracują. Mają auto, jeżdżą na wczasy, a nie płacą za mieszkanie, bo nie muszą".
Kilka tygodni temu pokazaliśmy, że Ministerstwo Zdrowia dopuściło do pracy mężczyznę z fałszywym dyplomem ukończenia studiów medycznych, co skończyło się wystawianiem hurtowych ilości recept m.in. na fentanyl. Okazuje się, że takich niezweryfikowanych lekarzy jest więcej, a dziurawy system dopuszcza do pracy z pacjentem, na przykład osoby niemówiące po polsku.
Co dalej z aferą związaną z maseczkami ochronnymi sprzedanymi Ministerstwu Zdrowia przez instruktora narciarskiego i jego kolegów? Kto dorobił się na pandemii?
Co dalej z aferą związana z maseczkami ochronnymi sprzedanymi Ministerstwu Zdrowia przez instruktora narciarskiego i jego kolegów? Kto dorobił się na pandemii i gdzie trafiły pieniądze z transakcji?
Wracamy do głośnej historii pani Edyty, która jako matka zastępcza opiekowała się 2,5-letną Michaliną. Mimo starań, 50-latka miała sądowną odmowę, by być matką adopcyjną. Teraz sąd ponownie zajmował się sprawą i jest rozstrzygnięcie.