„Kocham to uczucie, gdy wychodzę na scenę”. Kulisy Sławy Roksany Węgiel

Kulisy Sławy Roksany Węgiel
Jest jedną z najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia. Wygrywając kilka lat temu dziecięcą Eurowizję, rozpoczęła oszałamiającą karierę. Artystka skończyła niedawno 18 lat, a w dorosłość weszła nowym singlem, który już stał się hitem.

Wielki talent

Roksana Węgiel to pierwsza Polka, która wygrała dziecięcy konkurs Eurowizji. Piosenkarka pokonała konkurencję z ponad 20 krajów, a sukces osiągnęła, mając zaledwie 13 lat.

- Jestem dumny z tego, jaką drogę przeszła i w jakim miejscu jest teraz – chwali wokalista Michał Szpak.

- Zauroczyła tym, że potrafi śpiewać, wie, co robi się na scenie. Dobra piosenka to punkt wyjścia, po drugie ważne jest jej wykonanie, ale jest też trzeci ważny element, tzw. stageing. Ludzie, którzy przychodzą na koncerty, to czują – zwraca uwagę dziennikarz muzyczny Artur Orzech.

Choć Roksanie trudno pogodzić naukę z karierą, zaległości stara się nadrobić, ucząc się w trasach koncertowych. Od początku wspierają ją rodzice. Tata Roksany zrezygnował z pracy i towarzyszy jej podczas niemal wszystkich prób i koncertów.

- Roksana jest silna psychicznie. Bardzo trudno jest dorastać na oczach innych ludzi. To się wiąże z ciągłym ocenianiem, dużą ilością hejtu – zauważa Justyna Steczkowska.

Roksana Węgiel, podobnie jak Michał Szpak i Ralph Kamiński, szlifowała swoje umiejętności u tej samej trenerki wokalnej. Ewa Grzebień w Jasielskim Domu Kultury uczy od niemal 30 lat.

- Roksana zawsze dobrze się przygotowywała na zajęcia. Sama dużo szukała, inspirowała ją Beyoncé i w takim kierunku chciała iść – opowiada pani Ewa.

Nowy album, nowa miłość

Piosenkarka zdecydowała się zakończyć współpracę z poprzednią wytwórnią i razem z grupą producencką Wolf House stworzyła nowy singiel „Ciche Szepty”. Utwór jest zapowiedzią drugiego studyjnego albumu, który ma ukazać się wiosną.

- Często było tak, że osoby, którymi się wówczas otaczałam, nie liczyły się w ogóle z moim zdaniem i nie patrzyły na mnie nawet jak na człowieka, tylko jak na produkt – opowiada Roksana Węgiel. I dodaje: - Pracowałam nieraz od 5 rano do 3 nad ranem następnego dnia. Praktycznie 24 godziny. Odbiło się to na moim zdrowiu. Najlepszy rok mojej kariery był prywatnie najgorszym rokiem mojego życia.

W teledysku do nowego singla wystąpił chłopak wokalistki - Kevin Mglej, który jest autorem piosenek takich artystek jak Justyna Steczkowska, Marina czy Viki Gabor.

- Ta piosenka jest owocem tego, co działo się w studiu. Było bardzo dużo dobrej energii, zaiskrzyło do początku – opowiada Roksana.

- Na początku spodziewałem się normalnej sesji, ale szybko zorientowałem się, że kradzione jest moje serce. Dzięki temu, że jesteśmy parą, możemy pokazać dużo więcej prawdy. Znamy się wzajemnie, swoje uczucia i przeżycia. Myślę, że to będzie słychać na tej płycie – dodaje Kevin Mglej, autor tekstów.

Autor: Uwaga! TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Uwaga! zawsze w Twojej sprawie

Uwaga! zawsze w Twojej sprawie