Sprawa Bożeny Wołowicz. Proces rodziny K. rusza od początku

Autor:
Uwaga!
TVN

W Sądzie Rejonowym w Mielcu ruszył ponowny proces rodziny K., która przez kilka lat miała nękać swoją sąsiadkę Bożenę Wołowicz.

19 lutego 2019 roku Sąd Rejonowy w Dębicy skazał całą rodzinę K. na kary więzienia w zawieszeniu i zakazał im kontaktowania się oraz zbliżania do ofiary. Małgorzata K. została skazana na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Dostała także ośmioletni zakaz kontaktowania się z Bożeną Wołowicz . Matka i syn usłyszeli wyroki 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu i siedem lat zakazu kontaktowania z ofiarą. Mieli też zapłacić swojej ofierze po kilka tysięcy złotych nawiązki.

Rodzina K. aresztowana
Rodzina K. aresztowana

22 marca 2023 roku Sąd Najwyższy uwzględnił skargi kasacyjne, wniesione przez obrońców rodziny K. Tym samym wyroki Sądu Rejonowego w Dębicy oraz Sądu Okręgowego w Rzeszowie zostały uchylone

W sierpniu tego roku Prokuratura Krajowa poinformowała o odwołaniu z pełnienia funkcji Prokuratora Rejonowego w Dębicy. Powodem były zaniedbania w sprawie uporczywego nękania sąsiadów, do którego miało dochodzić w latach 2021-2023.

Dębicki sąd poprosił o przeniesienie tej sprawy do innego sądu i tak sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Mielcu. 

Autor:Uwaga! TVN

Pozostałe wiadomości