Zajechał drogę 13-latce i chciał pieniędzy. 45-latek w areszcie

Aresztowany za usiłowanie rozboju na 13-latce
Aresztowany za usiłowanie rozboju na 13-latce
45-latek zajechał drogę dziewczynce i zażądał wydania pieniędzy. Udało się jej uciec. Napastnik odpowie teraz za usiłowanie rozboju i przestępstwa drogowe.

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi

Mundurowi z posterunku w Podkowie Leśnej otrzymali informację o mężczyźnie, który zaatakował dziecko na ulicy. Z treści przekazanej przez rodziców 13-latki wynikało, że sprawca na skuterze zatrzymał się przed idącą drogą dziewczynką i zażądał od niej pieniędzy, grożąc użyciem przemocy. Na szczęście pokrzywdzona zareagowała ucieczką i do rozboju nie doszło. 

Kilka dni później małoletnia została przesłuchana przez sąd. Po potwierdzeniu dokonanego przestępstwa prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu sprawcy. Mężczyzna został aresztowany i doprowadzony do prokuratury. Jak się okazało, był już karany za podobny czyn. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że zatrzymany kierował kilka dni wcześniej motorowerem w stanie nietrzeźwości. Obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie także za dwa przestępstwa drogowe.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 45-latka na 3 miesiące. Za usiłowanie rozboju popełnione w warunkach recydywy mężczyźnie grozi nawet 22 lata pozbawienia wolności. 

Autor: Dawid Pajerski

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

podziel się: