Małgorzata Rozenek-Majdan jest w 7. miesiącu ciąży. W ostatnim czasie razem z mężem Radosławem wyjechali poza Warszawę.

- Nie wychodzimy do sklepów, a jak wychodzimy na spacery, to w miejsca w których w ogóle nie ma ludzi - mówi.

- Problem zacznie się w 8. miesiącu, kiedy jest badanie KTG. Nasz lekarz sugerował, że są rozwiązania przenośne, domowe. Szukamy takich możliwości, o których wcześniej byśmy nawet nie myśleli.

Nieoczekiwane problemy dotyczą tysięcy ciężarnych.

- Trzeba przepracować strach, że to, że pójdę rodzić, nie sprawi nikomu problemów. Wiem, że lekarze i pielęgniarki są teraz przepracowani. Chylę czoła dla całej służby zdrowia za to, co robią. Myślę sobie, że teraz w tym całym zagmatwanym świecie jest kobieta w ciąży, która potrzebuje troski i się boi – przyznaje Paula.

Z kolei Sylwia jest świeżo upieczoną mamą. Przekonuje, że można polegać na personelu szpitala.

- Od kilku miesięcy przygotowywaliśmy się do porodu rodzinnego… Pomimo wszystko opieka w szpitalu była doskonała. Oczywiście są utrudnienia, nie czuliśmy się z komfortowo z tym, że byliśmy rozdzielni, ale jeżeli chodzi o opiekę to była doskonała.

Zobacz także: Czy koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla kobiet w ciąży?

W dzisiejszym programie Uwaga! Koronawirus rozmawialiśmy z lekarzem Piotrem Gryglasem.

W programie poruszyliśmy także temat korporacji taksówkarskich, które robią co w ich mocy, by zminimalizować ryzyko podróży. W wielu z nich przestrzeń między kierowcą, a pasażerem została odgrodzona. Pojazdy po każdym kursie są dezynfekowane.

Polecamy cały dzisiejszy materiał Uwaga! Koronawirus.

UWAGA! KORONAWIRUS to nowy program Uwagi!, który można oglądać codziennie. Zaczynamy tuż po głównym wydaniu Faktów TVN, czyli o 19.25.

Więcej informacji na temat koronawirusa na Zdrowie.tvn.pl >>>

Dodaj komentarz