Dziennikarze UWAGI! i Superwizjera nominowani w MediaTorach

TVN UWAGA! 3986825

Studenci dziennikarstwa już po raz 9. nominowali najlepszych, według nich, dziennikarzy i ludzi mediów. Wśród nich znaleźli się nasi reporterzy Tomasz Patora i Michał Fuja.

Studenckie Nagrody Dziennikarskie - MediaTory to plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa doceniają swoje autorytety. Dzięki Plebiscytowi przyszli dziennikarze z całej Polski mają szansę nagrodzić tych ludzi mediów, którzy kierują medialną lokomotywę na najwłaściwsze - z punktu widzenia przyszłego redaktora - tory.
Nasz reporter Tomasz Patora dostał nominację w kategorii Detonator za reportaż „Krematorium bezcześciło zwłoki?”, który emitowaliśmy w Superwizjerze. Nagroda w tej kategorii przyznawana jest za publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie, nie tylko w świecie mediów. Studenci nominowali Patorę za rzetelnie i wytrwale prowadzone śledztwo dziennikarskie, które ujawniło skandal w bytomskim krematorium, w którym bezczeszczono ludzkie zwłoki. Za przyczynienie się do ponownego wszczęcia postępowania przeciwko właścicielowi krematorium. Materiał, który odbił się szerokim echem nie tylko w świecie mediów, wywołał dyskusję o praktykach panujących w zakładach pogrzebowych.
W kategorii Reformator, za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem, nominację otrzymał Michał Fuja za reportaż „Trener bił zawodników” emitowany Uwadze!
Nasz reporter przedstawił sprawę trenera tajskiego boksu, który poniżał swoich podopiecznych. Do Reformatorów został nominowany za doprowadzenie do postawienia zarzutów i skazania trenera. Za danie widzom do myślenia, zwrócenie uwagi na nadużycia wśród pedagogów i pokazanie, jak ważna jest czujność rodziców.
Wybór laureatów w 9 kategoriach należy do ponad 10 tysięcy uprawnionych do głosowania studentów z 21 uczelni wyższych z całej Polski.
Pozostałe wiadomości