Podawał się za księdza i benedyktyna. Pod szyldem dobroczynnego stowarzyszenia zorganizował ogólnopolską sieć wolontariuszy, zbierających pieniądze na pomoc niepełnosprawnym. W oficjalnych sprawozdaniach wykazywał kwoty rzędu 20 – 30 tysięcy rocznie, ale z ustaleń reporterów UWAGI! wynika, że zbierał od dwóch do czterech milionów złotych. Co się stało z tymi pieniędzmi? Nie wiadomo.
Zobacz nową galerię zdjęć z planu UWAGI!
W przedświąteczny wtorek jak zwykle odebrał syna ze szkoły. W domu udusił go. Potem poszedł do przedszkola po córkę. I ją w domu udusił.
Coroczny plebiscyt na najciekawsze Kulisy Sławy został rozstrzygnięty. Najwięcej głosów oddaliście państwo na reportaż o Henryce Krzywonos. Materiał UWAGA! wyemituje raz jeszcze 2 stycznia.
- W związku każdy ma swój krzyż. Ktoś nie ma co jeść, ktoś ma chore dzieci. My też mieliśmy swój krzyż. Najgorsza była prasa – mówi o swoim małżeństwie z Cezarym Pazurą jego żona Edyta.
Zdarzają się cuda na tym świecie. Jednym z nich jest głos 11-letniej Magdy Welc.
W wigilijny wieczór, chyba jak w żaden inny w roku, kierujemy nasze myśli ku bliskim, samotnym i potrzebującym. Budujące jest przy tym to, że liczba akcji charytatywnych i osób niosących pomoc potrzebującym rośnie z roku na rok. Okazuje się więc, że pomagamy i to nie tylko od święta. Nie da się jednak ukryć, że w okresie świątecznym pomoc jest najbardziej widoczna i sprawia najwięcej radości.
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Łysej Górze, gdzie w listopadzie doszło do zbiorowego gwałtu na jednej z wychowanek, zostanie zlikwidowany, ale istnieć będzie jeszcze do końca sierpnia i tylko jako placówka dla chłopców. Rada powiatu w Brzesku zdecydowała, że po zwolnieniu dyrektora nowe kierownictwo podejmie próbę naprawy, a jeśli się ona powiedzie, możliwa będzie zmiana decyzji o likwidacji ośrodka.
Podobają mi się polskie święta, ich celebracja, szacunek dla tradycji rodzinnych. Ale uderza mnie to, że Polacy potrafią obchodzić święta albo rocznice na smutno, a gorzej im wychodzi, gdy powinni się cieszyć - mówi John Godson, pierwszy czarnoskóry poseł na Sejm RP.
- Nigdzie nie czułem się tak w domu, jak w Polsce, a zjeździłem dużo świata. Polska mnie urzekła – mówi John Godson, Nigeryjczyk, polski obywatel, poseł na Sejm RP.
Od tygodnia oficjalnie mówią do siebie: "żono". Ewa i Gosia, są pierwszymi w historii lesbijkami, które wzięły ślub w powietrzu. Ponieważ nie mogą pobrać się w Polsce, zgłosiły się do konkursu linii lotniczych SAS. Zagłosowało na nie ponad 70 tysięcy osób. Reporter UWAGI! towarzyszył dziewczynom podczas ceremonii na pokładzie samolotu i podróży poślubnej do Nowego Jorku.
Po dłuższej przerwie spowodowanej chorobą Jacek Szczepanik wrócił do prowadzenia swojego wideobloga. Choroba zmusiła go do zmian w diecie, czego skutkiem jest zatrzymanie spadku wagi. Na szczęście - nie doprowadziło to do wzrostu wagi.
Straciła dobre imię, dochody, a także musiała zrezygnować z drugiego członu nazwiska. Weronika Marczuk, dawniej Pazura, po zatrzymaniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i postawieniu zarzutu przyjęcia łapówki za ustawienie przetargu, wciąż czeka na finał w swojej sprawie. Chociaż śledztwo przeciwko niej trwa ponad rok, sprawa utknęła w martwym punkcie.
- Żałuję tego bardzo – mówi o latach, gdy był nadmiernie otyły Adrian Lukoszek. –Skrzywdziłem swojego starszego syna. Dotarło do mnie, że nie zwrócę mu już czasu, gdy nie miał ojca. Teraz próbuję to naprawić.
23-letni mężczyzna zadał kilkanaście ciosów nożem 16-letniemu koledze. Ranny Kamil zdążył jeszcze sam zawiadomić pogotowie, ale wkrótce zmarł z wykrwawienia. Dariusz N. pół roku temu wyszedł z więzienia – siedział za ugodzenie nożem 13-letniego chłopca.
Zainteresowanie widzów UWAGI! rodzinami z Zastowa Polanowskiego, które w majowej powodzi straciły dosłownie wszystko, okazało się ogromne. Po emisji reportażu do redakcji UWAGI! wpłynęło kilkadziesiąt listów, w których nasi widzowie oferowali swoją pomoc. Reporterzy UWAGI! pośredniczyli w jej przekazywaniu.
Rosyjscy piloci – doświadczeni oblatywacze, doskonale znający warunki na lotnisku Siewiernyj pod Smoleńskiem, gdzie 10 kwietnia doszło do katastrofy prezydenckiego TU-154, uważają, że to nie polska załoga ponosi w głównej mierze odpowiedzialność za tragedię. Ich zdaniem nigdy nie powinna zostać wydana zgoda na lądowanie na tym, niedostosowanym do lądowania tego typu samolotów lotnisku, i przy tak fatalnych warunkach atmosferycznych.
- Kocham życie, każdy jego dzień. Może dlatego, że o otarłam się o tamtą stronę – mówi Dorota Stalińska. Aktorka, o której znajomi mówią, że swoją energią mogłaby zasilić małe miasto, ale że ma też inną, bardzo wrażliwą stronę, którą łatwo zranić.
Jeszcze pięć lata temu była prawie nikomu nie znanym psychologiem. Dziś jest już gwiazdą i celebrytką. W Kulisach Sławy - Dorota Zawadza.
Mariola i Andrzej Gołotowie. Ona dla niego zrobiła kurs sędziego bokserskiego. On dla niej odważył się zrezygnować z wizerunku macho i pokazać swoją drugą twarz występując w Tańcu z gwiazdami. Wiele lat minęło, nim odważył się publicznie okazać jej uczucie. Ale nawet, gdy byli w separacji, nie potrafili mieszkać dalej niż 10 metrów od siebie.
Dziś w Kulisach Sławy rozmowa z Jackiem Poniedziałkiem, aktorem który sam o sobie mówi: "Jestem trochę snobem, trochę wrażliwcem, nieprzystosowanym samotnikiem, trochę donżuanem, zarozumialcem, a w środku bardzo kruchym człowiekiem."
„Czarna Mańka”, „Bal na Gnojnej”, „Tango andrusowskie” - to szlagiery nierozerwalnie związane z najsłynniejszym piewcą warszawskiej ulicy Staśkiem Wielankiem. On sam, jako jeden z niewielu twórców, wciąż przypomina aurę przedwojennej Polski. Jak mówią wielbiciele, jego głos to podróż do przeszłości.
Łącznie 1781 fanów przyszło porozmawiać z Jackiem Granieckim czyli Tede na czat prowadzony przez UWAGĘ! Przeczytaj cały zapis czata.
TEDE - właściciel wytwórni fonograficznej, projektant ubrań, showman. To tylko niektóre oblicza Jacka Granieckiego, jednego z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych polskich raperów. Pochodzi z dobrej rodziny, ale wychował się w blokowisku. Od młodości pociągała go deskorolka i hip-hop. Nie rapuje jednak o problemach, ciężkim życiu i depresji - ale o dobrej zabawie, kobietach i używkach. Takie też wiedzie życie. Czy zamierza coś w nim zmienić?
Jan Englert to wyjątkowo cenna marka. Punktualny, przygotowany, zrównoważony. Wszystko w jego życiu jest stonowane i umiarkowane, poza ambicjami i słabością do gier hazardowych. Ponieważ lubi nowe wyzwania i adrenalinę, nie wystarczył mu aktorski sukces. Został rektorem Akademii Teatralnej, potem dyrektorem najbardziej elitarnego w Polsce Teatru Narodowego.
Pierwsze kroki Krystyna Sienkiewicz stawiała w Kabarecie Starszych Panów. W kabarecie Olgi Lipińskiej była już uznaną gwiazdą. Niezapomniana z kreacji w filmach „Rzeczpospolita babska”" i „Rodzina Leśniewskich”. Krystyna Sienkiewicz twierdzi, że jest wampirem energetycznym, a siłę czerpie z ludzi, przed którymi staje na scenie.
Bałagan w dokumentach, niefrasobliwość administratora budynku i urzędników doprowadziły pięć rodzin z Warszawy do sytuacji, że z dnia na dzień stały się bezdomne. Ani administrator budynku, ani władze miasta nie są w stanie pomóc ludziom z domu zagrożonego katastrofą budowlaną. Dlaczego, mimo że tyle osób strzeże przepisów, ludzie narażeni są na niebezpieczeństwo?
Dla jednych to twarda baba ze Śląska. Dla innych elegantka, która dobrze czuje się na salonach. Pannę Młodą w "Weselu" Andrzeja Wajdy zagrała już na początku studiów w szkole teatralnej. Trudno jej nie zauważyć, bo jest jedną z najwyższych polskich aktorek.
Nawet jeśli dziś nazwisko Marleny Drozdowskiej nie wszystkim coś mówi, z całą pewnością prawie każdy potrafi zanucić jej słynny hit z początku lat 90: "Mydełko Fa”. Wystarczy też usłyszeć jej wyjątkowy głos, by ożyły wspomnienia. Marlena Drozdowska zaskakuje nie tylko odwagą twórczą - Mydełko Fa miało być przecież parodią piosenek disco-polo - ale również radością, z jaką realizuje swoje muzyczne pasje i po prostu radością życia.
Przez wiele lat w cieniu Anny Walentynowicz, Lecha Wałęsy, Bogdana Borusewicza, Andrzeja Gwiazdy i innych sygnatariuszy Porozumień Sierpniowych. Od blisko 15 lat coraz częściej obecna w mediach przy okazji kolejnych rocznic strajku w Stoczni Gdańskiej z sierpnia 80 roku. W ostatnim tygodniu główna postać doniesień i relacji z uroczystości rocznicowych sierpnia.